Partnerzy portalu

Przedszkola zamknięte. Minister edukacji podpisał rozporządzenie

  • PAP/AT
  • 26 marca 2021 - 08:53 | Aktualizacja: 26 marca 2021 - 11:18
Przedszkola zamknięte. Minister edukacji podpisał rozporządzenie
Przemysław Czarnek (fot. twitter.com/MEiN_GOV_PL)
Wczoraj (25 marca) wieczorem podpisałem rozporządzenie, którym na dwa tygodnie zamykamy przedszkola, do których będą mogły uczęszczać wyłącznie dzieci osób ze służb zaangażowanych w walkę z koronawirusem - poinformował szef MEiN Przemysław Czarnek.

Na Twitterze minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek napisał, że w czwartek wieczorek podpisał rozporządzenie, którym na dwa tygodnie zamknięte będą przedszkola. Będą mogły uczęszczać do nich wyłącznie dzieci osób ze służb zaangażowanych w walkę z koronawirusem.

"Wszystkie obostrzenia i wyłączenia w oświacie są do 9 kwietnia. Co dalej? Wszystko zależy od naszej odpowiedzialności. Jeśli jako społeczeństwo ją wykażemy, to umożliwimy powrót dzieci do przedszkoli i szkół jeszcze w kwietniu" - dodał Czarnek.

W uzasadnieniu rozporządzenia czytamy, że zostało ono przygotowane "mając na względzie potrzebę zahamowania rozwoju epidemii COVID-19 oraz z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju."

Wyjaśniono, że wprowadzone ograniczenie będzie polegało na prowadzeniu zajęć w przedszkolach z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć.

Czytaj też: Przedszkole zamknięte - komu przysługuje zasiłek opiekuńczy?

"Dodatkowo, ww. placówki wychowania przedszkolnego będą obowiązane prowadzić zajęcia dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (...)" - czytamy w rozporządzeniu.

Rozporządzenie zostało skierowane do ogłoszenia.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!