Przedszkole w Kobyłce zostanie otwarte dla dzieci nieobjętych kwarantanną

Przedszkole w Kobyłce zostanie otwarte dla dzieci nieobjętych kwarantanną
Przedszkole im. krasnala Hałabały w Kobyłce (fot. przedszkole1.kobylka.pl)
Przedszkole im. krasnala Hałabały w Kobyłce, które zamknięto po wykryciu przypadku koronawirusa, w najbliższą środę (26 sierpnia) zostanie otwarte dla dzieci nieobjętych kwarantanną. W placówce przeprowadzono już jeden z trzech etapów dezynfekcji - podała burmistrz miasta Edyta Zbieć.

O wykryciu koronawirusa u jednej z nauczycielek publicznego przedszkola w podwarszawskiej Kobyłce burmistrz Zbieć poinformowała w weekend. Placówkę zamknięto do odwołania. Zakażoną kobietę i osoby, z którymi się kontaktowała - 14 dzieci i 11 osób z personelu - poddano kwarantannie.

W poniedziałek burmistrz Kobyłki poinformowała, że w placówce przeprowadzono pierwszy etap dezynfekcji i zapowiedziała kolejne dwa do wtorku.

"Planujemy w środę 26 sierpnia otworzyć przedszkole dla pozostałych dzieci, tych, które nie objęła kwarantanna" - podkreśliła w mediach społecznościowych burmistrz.

Czytaj też: Warszawa: Koronawirus w przedszkolu. Placówka została zamknięta

Jak zauważyła, z uwagi na kwarantannę w placówce będzie ograniczona liczba osób z personelu. "Jeśli rodzice nie mają możliwości zapewnienia dzieciom opieki - oczywiście zapraszamy ich pociechy od środy do przedszkola. Jeśli natomiast jest możliwość zostawienia dziecka w domu, to będziemy wdzięczni za ułatwienie nam organizacji zajęć" - napisała Zbieć.

TAGI
KOMENTARZE2

  • Rodzic 2020-08-24 20:47:01
    Do B.B: nie przeczytałeś artykułu czy nie zrozumiałeś?
  • B.B 2020-08-24 20:30:46
    Zaczyna się zamykanie placówek opiekuńczo-oświatowych.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!