Partner portalu

Przemysław Czarnek: realizuję założenia punkt po punkcie, porażek nie widzę żadnych

Przemysław Czarnek: realizuję założenia punkt po punkcie, porażek nie widzę żadnych
Realizuję wszystkie punkty, które założyłem sobie zaraz na początku urzędowania - powiedział Przemysław Czarnek (Fot. PAP/Albert Zawada)
Realizuję wszystkie punkty, które założyłem sobie zaraz na początku urzędowania i które przedstawiłem kierownictwu mojego ugrupowania i premierowi - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek, pytany o swoje sukcesy i porażki, jako ministra. "Porażek nie widzę żadnych" - zaznaczył.

19 października mija rok, jak Przemysław Czarnek został powołany na ministra edukacji i nauki. Szef MEiN we wtorek na konferencji prasowej zapytany został o to, co uważa za swój największy sukces, jako ministra, a co za swoją największą porażkę.

"Porażek nie widzę żadnych (...). Realizuję wszystkie punkty, które założyłem sobie zaraz na początku urzędowania i które przedstawiłem kierownictwu mojego ugrupowania i przede wszystkim panu premierowi. Punkt po punkcie wszystkie punkty są realizowane, nie ma ani jednego punktu, który nie byłby zrealizowany, albo nie byłby w fazie realizacji" - odpowiedział Czarnek.

"Choćby pakiet wolności akademickiej, przyjęty przez Sejm w ubiegłym tygodniu, zmiana punktacji czasopism, o której mówiłem od samego początku, rozmaite programy, które zakładaliśmy: wspomagania dzieci, młodzieży po covidzie, ten narodowy program, na który przeznaczamy 250 mln zł, program +Poznaj Polskę+, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem - przeznaczyliśmy na niego 25 mln zł w ramach pilotażu tylko; dodatkowe 10 mln rozeszło się w ciągu siedmiu godzin" - wyliczał szef MEiN.

Jak mówił "jest mnóstwo reform i działań, które punkt po punkcie są realizowane". "Porażek z tego punktu widzenia nie widzę" - zaznaczył.

TAGI
KOMENTARZE11

  • Rodzic 2021-10-07 14:09:12
    Do Nauczyciel: DORADCO METODYCZNY bardziej niż Ty nie idzie upaść. 😎🤓😎🤓😎
  • Nauczyciel 2021-10-07 13:35:29
    Minister podąża punkt po punkcie do upadku edukacji, jakiego jeszcze nie było za żadnego rządu.
  • Kasia 2021-10-06 15:58:55
    Do Mao: a Tobie ile płacą na stanowisku dyrektora? Pewnie z dotatkami też źle nie masz. Podobały Ci się zegarki Nowaka? Też masz kilka takich?

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!