Przemysław Czarnek rozmawiał z minister edukacji Niemiec o wsparciu Ukrainy w obszarze edukacji

Przemysław Czarnek rozmawiał z minister edukacji Niemiec o wsparciu Ukrainy w obszarze edukacji
Przemysław Czarnek rozmawiał z Bettiną Stark-Watzinger (fot. twitter.com/MEIN_GOV_PL)
Wsparcie Ukrainy w obszarze edukacji i nauki było jednym z kluczowych tematów spotkania online szefa MEiN Przemysława Czarnka z federalną minister edukacji i badań naukowych Niemiec Bettiną Stark-Watzinger, które odbyło się we wtorek.

Była to pierwsza rozmowa szefa MEiN z minister Bettiną Stark-Watzinger - podkreśliło MEiN.

Jednym z kluczowych tematów poruszonych podczas spotkania było wsparcie Ukrainy w obszarze edukacji i nauki. Minister Przemysław Czarnek poinformował o inicjatywach MEiN na rzecz ukraińskiego środowiska oświatowego, akademickiego i naukowego. Minister Bettina Stark-Watzinger wyraziła uznanie dla Polski i podziękowania za działania w tym obszarze - podano.

Z kolei szef MEiN - jak wynika z relacji resortu - podkreślił, że ostatnie lata współpracy polsko-niemieckiej w obszarze edukacji i nauki - utrzymującej swą dynamikę i intensywność mimo globalnych kryzysów - pokazały siłę dobrosąsiedzkich relacji. Zaznaczył, że należy je podtrzymywać i wzmacniać m.in. w ramach kontaktów akademickich i naukowych.

Czarnek wyraził również gotowość kontynuowania dotychczasowych przedsięwzięć polsko-niemieckich w obszarze edukacji i nauki. Dodał, że na uwagę zasługują programy współpracy prowadzone wspólnie z niemieckimi partnerami przez krajowe agencje: Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA), Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oraz Narodowe Centrum Nauki (NCN).

Podano również, że ministrowie wyrazili nadzieję na intensyfikację kontaktów i spotkanie w formule stacjonarnej w Polsce lub w Niemczech.

Jesteś nauczycielem lub udzielasz korepetycji? Zarejestruj się na nauczeni.pl i zarabiaj!

TAGI
KOMENTARZE1

  • belf 2022-05-17 22:22:20
    szalony ten minister - ... z niemieckim nauczaniem dałbym spokój, niech no naprawi bałagan na własnym podwórku !

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!