Partnerzy portalu

Przez sport walczą z patologią. Są efekty?

  • AW
  • 27 grudnia 2011 - 16:57
Przez sport walczą z patologią. Są efekty?
Adobe Stock
Spotkanie z uczestnikami projektu "Rozwój kompetencji kluczowych poprzez sport” odbyło się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Projekt objął około 1,5 tys. uczniów.
Jak informuje urząd marszałkowski, celem przedsięwzięcia jest zmniejszenie poziomu agresji, patologii wśród nieletnich oraz podniesienie sprawności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Promowano także pozytywne zachowania podczas uprawiania sportu oraz pozytywne postawy poszanowania prawa.
 
Projekt objął około 1,5 tys. uczniów z 40 szkół gimnazjalnych z naszego regionu. Uczniowie dzięki inicjatywie trwającej od 1 czerwca 2010 roku do 31 grudnia 2011 roku mieli dodatkowe zajęcia sportowe, a także informatyczne i matematyczne. Do szkół trafił również sprzęt potrzebny do realizacji zadań – sportowy, dydaktyczny, biurowy i elektroniczny, materiały dydaktyczne i książki.  

Liderem projektu jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego (oceń działania marszałka), natomiast partnerem Policyjny Klub Sportowy Gwardia Szczytno.

- Przeprowadzając nabór staraliśmy się uzyskać możliwie największą ilość informacji – tłumaczy Anna Wasilewska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. – Współpracowaliśmy m.in. z policją, kuratorium oświaty czy ośrodkami pomocy społecznej. Staraliśmy dotrzeć nie tylko do szkół z większych miast, ale także do tych z najmniejszych miejscowości. Wiele osób włożyło w ten projekt mnóstwo pracy, ale jej efekty są bardzo zadowalające.

 Inicjatywa była finansowana (ok. 3 mln zł) z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013.
 
TAGI
KOMENTARZE2

  • Ryszard 2011-12-28 11:05:53
    Fajna sprawa 2000zł. na dzieciaka to można było kupić dla tych dzieci rowery, narty, łyżwy. Orliki są to można było zrobić przynajmniej 8 " lodowisk" na płycie z tworzywa sztucznego. Takie lodowisko jest całoroczne od -30 do +45 stopni C.To ile dzieci by skorzystało ? Więcej na stronie p...lace-zabaw.pl  rozwiń
  • FUNDACJA AZP 2011-12-28 09:46:01
    Panie Marszałku to nic nie wniesie konstruktywnego ! Wiadomo mi jest ,że na terenie Województwie Warmińsko-Mazurskiego dzieciaki mają Wady Postawy a szkoły nie zapewniają im warunków do tego by siedziały w prawidłowych ławkach - jednym słowem kaleczymy te dzieciaki i to nie wynika z mojej opinii lec...z z doniesień NIK,Prasy i rzecznika Praw Dziecka. Tak więc robienie akcji tego typu nie wnosi tego co powinniśmy zrobić za takie pieniądze. Na dolegliwości mięśniowo - szkieletowe cierpi aż 9 milionów Polaków, spośród których za kilka lat około 40 proc. nie będzie zdolnych do pracy. Tylko w 2006--2007 roku 40 proc. orzeczeń o rencie inwalidzkiej wydano właśnie z powodu chorób mięśniowo – szkieletowych. Ból kręgosłupa , w szczególności odcinka lędźwiowego, uznano za schorzenie cywilizacyjne. My wiemy jak temu zapobiec dlatego kierujemy informację do tych ,którzy są odpowiedzialni za obecny stan. Zapraszam na portal polmedex.pl  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!