Partnerzy portalu

Reforma oświaty. Gmina przegrała w sądzie sprawę o gimnazjum

  • pt
  • 31 sierpnia 2017 - 12:52
Reforma oświaty. Gmina przegrała w sądzie sprawę o gimnazjum
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
Wojewódzki Sąd Administracyjny zdecydował, że gmina Żarki ma w miejsce gimnazjum stworzyć podstawówkę. Taką decyzję podjął kurator oświaty.

Do czasu reformy Żarki miały cztery szkoły podstawowe, w czterech miejscowościach gminy oraz jedno gimnazjum. Gdy wprowadzono reformę w Żarkach, rodzice i władze wspólnie uznali, że nie ma potrzeby przekształcania tej szkoły w kolejną podstawówkę. I taką uchwałę w styczniu 2017 r. podjęła rada gminy – pisze Gazeta w Częstochowie.

Kuratorium zakwestionowało jednak uchwałę, uznając, że gimnazjum musi zostać przekształcone w podstawówkę. Gmina Żarki zaskarżyła tę decyzję do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

WSA w Gliwicach odrzucił skargę gminy. Co dalej?

- Na razie gmina wystąpiła do wojewódzkiego sądu administracyjnego o pisemne uzasadnienie wyroku. Gdy go dostanie, burmistrz i radni zdecydują, co dalej – tłumaczy Gazecie w Częstochowie Jakub Grabowski, dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół w Gminie Żarki.

– W roku szkolnym 2017/2018 nasza sieć szkół będzie taka jak do tej pory, czyli z czterema podstawówkami. Dzieci zostały pozapisywane tylko do nich, nie ma więc możliwości, by na kilka dni przed rozpoczęciem lekcji uruchamiać kolejną szkołę podstawową - dodaje.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!