Partnerzy portalu

Reforma oświaty, likwidacja gimnazjów: kurator oświaty krytykuje projektowanie sieci szkół przez komercyjne firmy

  • MIW
  • 27 stycznia 2017 - 15:42
Reforma oświaty, likwidacja gimnazjów: kurator oświaty krytykuje projektowanie sieci szkół przez komercyjne firmy
Adobe Stock
• Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty, krytykuje samorządy angażujące do zaprojektowania sieci szkół zewnętrzne firmy.
• One przecież biorą za to pieniądze i są to pieniądze – naszym zdaniem – źle wydatkowane – stwierdziła Urszula Bauer podczas konferencji poświęconej wdrażaniu reformy edukacji przez jednostki samorządu terytorialnego w województwie śląskim.

Zdaniem Śląskiej Kurator Oświaty, gminy powinny zlecić to zadanie własnym pracowników, którzy – jak oceniła – mają dość doświadczenia, aby z powodzeniem zaprojektować sieć szkół. Jak dodała nie zgadza się także z argumentacją władz niektórych gmin, które mając obecnie do dyspozycji dwa budynki szkolne (w jednym mieści się podstawówka, zaś w drugim gimnazjum), chcą po wdrożeniu reformy zachować do celów edukacyjnych tylko jeden z nich.

Czytaj: Reforma szansą na nową sieć szkół

Jak poinformowała szefowa Kuratorium, podległą jej placówkę czeka w najbliższym czasie zaopiniowanie 167 projektów uchwał dostosowujących sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego oraz 36 podobnych uchwał dotyczących szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych.

- Na razie wpłynęły do nas dwa projekty uchwał – powiedziała podczas odbywającej się 27 stycznia w Katowicach konferencji Urszula Bauer. Przyznała zarazem, że wiele zapisów dotyczących wdrożenia reformy budzi wśród samorządowców wątpliwości interpretacyjne.

TAGI
KOMENTARZE2

  • Obserwator 2017-01-30 21:47:44
    Pani kurator lekko ocenia samorządy a powinna poprawić swoją wiedzę na temat reformy bo luki są widoczne na każdym spotkaniu. DROGA PANI PYCHA NIE PRZYKRYJE NIEKOMPETENCJI.
  • Dobrarada 2017-01-27 16:01:05
    To są objawy patologii samorzadów w Polsce. Bonzowie i pracownicy samorządów wpadły w sidła pychy. Te czynności są obowiązkiem władz i pracowników gminy, za to im płacimy Jeśli firmy zewnetrzne robią robotę za samorządowców to potracić im z poborów poniesione koszty a potem zwolnic jak potrafią wyko...nać swoich obowiązków.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!