Partnerzy portalu

Reforma oświaty: PSL chce ustalić termin zakończenia prac komisji

Reforma oświaty: PSL chce ustalić termin zakończenia prac komisji
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
Po tym, jak wniosek o referendum oświatowe trafił do komisji, PSL chce wyznaczenia terminu, w jakim jej prace powinny się zakończyć. Klub PSL wskazał, by termin ten wyznaczyć na 6 lipca. Marszałek Sejmu nie poddał jednak wniosku pod głosowanie.

Z wnioskiem tuż przed głosowaniem wystąpił poseł Krzysztof Paszyk (PSL). Wyjaśnił, że wniosek podyktowany jest obawą, "że blisko milion Polek i Polaków reprezentujących suwerena zostanie najzwyczajniej w świecie oszukanych poprzez zamrożenie projektu w komisji ustawodawczej".

"Nietrudno sobie wyobrazić, że po skierowaniu projektu do komisji ustawodawczej jej przewodniczący, poseł PiS nie będzie prowadził merytorycznej pracy, czym skutecznie zablokuje na kilka miesięcy albo i do końca kadencji przeprowadzenie referendum" - powiedział. I wnioskował, aby Sejm zobowiązał komisję ustawodawczą do przygotowania i przedstawienia uchwały o przeprowadzenie referendum do 6 lipca 2017 r.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński podkreślił jednak, że formalnie możliwości takiego wniosku nie ma. Dodał, że kwestie te rozstrzygają marszałek i prezydium Sejmu.

Z kolei posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer wnioskowała o przerwę i zaproszenie do Sejmu wnioskodawców referendum. Zwracała uwagę, że nie uczestniczą oni w posiedzeniu, więc nie mogą odpowiadać na pytania posłów, przed głosowaniem. Ten wniosek też nie został poddany pod głosowanie. 

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!