Partnerzy portalu

Rodzina z Finlandii przeniosła się na Sycylię, ale opuszcza ją z powodu poziomu szkół

Rodzina z Finlandii przeniosła się na Sycylię, ale opuszcza ją z powodu poziomu szkół
Fińska rodzina postanowiła przenieść się z Włoch do Hiszpanii (fot. pxhere)
Rodzina z Finlandii, która przeniosła się na Sycylię dla klimatu i jej historycznego dziedzictwa, postanowiła ją opuścić z powodu poziomu nauczania w szkołach. Przypadek ten opisały media na włoskiej wyspie.

Fińskie małżeństwo z czworgiem dzieci w wieku od 3 do 15 lat przeprowadziło się do antycznych Syrakuz na Sycylii w sierpniu zeszłego roku mając możliwość kontynuowania pracy zdalnej. Dzieci zapisali do szkół.

Kobieta, której wypowiedzi cytują włoskie media, wyjaśniła, że jej 14-letni syn mówił, iż angielski zna lepiej od swojej nauczycielki w miejscowej szkole. Negatywne były też relacje jednego z młodszych dzieci.

"Dzieci spędzają czas na tym samym krzesełku od rana do momentu wyjścia ze szkoły do domu" - narzekała matka wyjaśniając, że próbowała dowiedzieć się, dlaczego nie są przewidziane przerwy między lekcjami. Usłyszała, że pauzy są tylko krótkie i spędza się je w klasie.

Jak zaznaczyła, w Finlandii dzieci mogą bawić się na świeżym powietrzu, biegać i nabierać energii na dalszą naukę. "Jak mają się skoncentrować, skoro nie ma czasu, by rozładować się fizycznie?" - zapytała Finka.

Zakwestionowała też metody wychowawcze nauczycieli.

Wystawiając fatalną cenzurkę włoskiej oświacie rodzina Finów ogłosiła, że przenosi się do Hiszpanii.

Czytaj też: Zapisy w statutach szkół niezgodne z prawem. Trwa plebiscyt na największe absurdy

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!