Partnerzy portalu

Rozpoczął się Centralny Zlot Klas Mundurowych w Bemowie Piskim

Rozpoczął się Centralny Zlot Klas Mundurowych w Bemowie Piskim
Do Bemowa Piskiego przyjechało 500 uczniów ze szkół, które biorą udział w projektach Ministerstwa Obrony Narodowej (fot. wojsko-polskie.pl)
Pół tysiąca kadetów z klas mundurowych szkoli się w warunkach poligonowych w Bemowie Piskim (warmińsko-mazurskie). Młodzi ludzie uczą się walki wręcz i obrony oraz taktyki. Zwiedzają też miejsca związane z historią na Warmii i Mazurach.

"Do Bemowa Piskiego przyjechało 500 uczniów ze szkół, które biorą udział w projektach Ministerstwa Obrony Narodowej. Chodzi o oddziały Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe" - poinformował PAP por. Przemysław Domanowski - rzecznik Ośrodka Zamiejscowego w Olsztynie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Szkolenie podzielone jest na bloki tematyczne. Uczestnicy biorą udział w zajęciach dotyczących NATO, uczą się taktyki w terenie zurbanizowanym, podstaw i zasad walki wręcz oraz działań rozpoznawczych. Biorą też udział w tak zwanej pętli dydaktycznej czyli wykonaniu określonych zadań w punktach szkoleniowych. W praktyce uczą się podstawowych uderzeń karabinkiem i obrony przed napastnikiem, zdobywania i obrony budynku. Poznają historię i tradycję 15 Brygad Zmechanizowanej w Giżycku, ale też biorą udział w sztafecie kajakowej.

Podczas zgrupowania uczestnicy będą też zwiedzać miejsca związane z historią. Pojadą do Wilczego Szańca, b. kwatery Hitlera w Gierłoży czy do Twierdzy Boyen.

"Kadeci przez tydzień przebywają w warunkach typowo wojskowych. Zakwaterowani są w namiotach a szkolą się na terenach poligonowych"- podkreślił por. Przemysław Domanowski.

Celem Zlotu odbywającego się już po raz 8. a 2. na Warmii i Mazurach jest integracja kadetów klas wojskowych. Szkoły, które realizują projekty Ministerstwa Obrony Narodowej, objęte są patronatem jednostek wojskowych. One zapewniają merytoryczne przeszkolenie z zakresu wiedzy wojskowej.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!