Partnerzy portalu

Rozpoczął się egzamin gimnazjalny

Rozpoczął się egzamin gimnazjalny
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
Dla ponad 350 tys. uczniów III klas gimnazjalnych z 7 tysięcy szkół w całym kraju w środę po godzinie 9 rozpoczął się egzamin, który ma sprawdzić ich wiedzę humanistyczną. W czwartek uczniowie będą mieli egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w piątek - test z języka obcego.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik w środę przed rozpoczęciem egzaminu gimnazjalnego powiedział, że "na tę chwile nie mam żadnych sygnałów o jakichkolwiek nieprawidłowościach, wszystkie paczki (z arkuszami egzaminacyjnymi) zostały do szkół dostarczone".

- Nie mam też żadnych sygnałów, że gdzieś się egzamin nie odbywa - poinformował. - Dokładne informacje będziemy mieli około godziny 11, gdy wszyscy dyrektorzy prześlą nam informacje - dodał.

Czytaj też: W większości szkół odbędą się egzaminy. Trudna sytuacja w dwóch województwach

Dopytywany, czy to może oznaczać, że wszystkie szkoły, w których powinien być przeprowadzony egzamin poradziły sobie z jego organizacją, odpowiedział: "Boję się to na głos powiedzieć, ale wydaje się, że tak. Jeśli nie mamy informacji, że gdzieś się egzamin nie odbywa, możemy domniemywać, że się odbywa, ale równie dobrze dyrektor mógł jeszcze nie poinformować dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej o tym".

Zapowiedział, że informacje na temat przebiegu egzaminu zostaną przedstawione w środę na konferencji prasowej w Ministerstwie Edukacji Narodowej. - Przed tą konferencją nie będziemy podawać informacji - zaznaczył.

 

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!