Partnerzy portalu

Rusza druga edycja projektu dla szkół "TO(działa)MY!"

Rusza druga edycja projektu dla szkół "TO(działa)MY!"
W ramach konkursu uczniowie realizują projekty społeczne w dziedzinie ochrony środowiska, edukacji, kultury i rozrywki (fot. shutterstock)
Ruszyła druga edycja projektu edukacyjno-społecznego dla szkół "TO(działa)MY!", w ramach którego uczniowie realizują projekty społeczne w wybranych obszarach tematycznych jak ekologia i ochrona środowiska oraz edukacja, kultura i rozrywka.

Projekt jest inicjatywą UNICEF Polska i Fundacji Santander Bank Polska, które podkreślają, że jest on "odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na projekty wykraczające poza ramy tradycyjnej edukacji w Polsce, szansą dla uczniów na zdobywanie i rozwijanie praktycznych umiejętności i kompetencji niezbędnych we współczesnym świecie".

Jest skierowany do wszystkich nauczycieli pracujących z uczniami od IV klasy szkoły podstawowej. Udział w projekcie można zgłaszać do 15 października 2021 r. na tej stronie: https://unicef.pl/wspolpraca/wspolpraca-z-placowkami-edukacyjnymi/akcje-edukacyjne/to-dziala-my-2Jego.

W ramach projektu "TO(działa)MY!" młodzi ludzie, działając pod okiem nauczyciela-koordynatora, stworzą zespoły, w których będą pracować nad projektem społecznym w wybranym obszarze tematycznym. Proponowane tematy to: ekologia i ochrona środowiska oraz edukacja, kultura i rozrywka. Zaangażowane placówki będą mogły starać się o dofinansowanie przygotowanego przez uczniów projektu. Granty w wysokości 2, 5, 10 lub 15 tys. zł sfinansuje Fundacja Santander Bank Polska.

"Młodzi ludzie mają w sobie ogromny potencjał. Poprzednia edycja programu pokazała ich zapał, chęć zmieniania świata i ogromną wrażliwość społeczną. Cieszę się, że poprzez takie programy dajemy dzieciom i młodzieży szansę na zaprezentowanie ich punktu widzenia oraz rozwijanie kreatywności. Takie działania pozwalają im wyjść poza ramy programów szkolnych, a co za tym idzie znacznie lepiej przygotowują do przyszłych wyzwań w życiu. Jestem przekonana, że projekt - po raz kolejny - będzie ogromnym sukcesem. Za wszystkich jego uczestników mocno trzymam kciuki" - powiedziała zastępca dyrektora generalnego UNICEF Polska Renata Bem cytowana w informacji na temat projektu.

"Mamy za sobą pierwszą edycję programu, w trakcie której zrealizowanych zostało wiele bardzo ciekawych projektów, zarówno tych bez dofinansowania, jak i tych sfinansowanych w ramach naszego programu grantowego" - dodała prezes zarządu Fundacji Santander Bank Polska Marzena Atkielska.

Do poprzedniej edycji projektu, zainaugurowana we wrześniu 2020 r., zgłosiło się ponad 740 placówek edukacyjnych z całej Polski. 30 najciekawszych, zgłoszonych przez szkoły projektów, otrzymało dofinansowanie.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!