Rusza kolejna edycja programu "Poznaj Polskę"

Rusza kolejna edycja programu "Poznaj Polskę"
Rusza kolejna edycja programu "Poznaj Polskę" (Fot. Shutterstock.com)
Rusza kolejna edycja programu "Poznaj Polskę" na kwotę 50 mln zł – powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, zachęcając do składania wniosków. Zaznaczył, że Polska jest pięknym krajem i warto zboczyć miejsca, które niosą w sobie wielki potencjał edukacyjny.
  • W ubiegłym roku szkolnym uczniowie wyjechali w Polskę za pieniądze z tego programu - łącznie 100 mln zł.
  • W tym roku szkolnym rusza kolejna edycja programu Poznaj Polskę na kwotę 50 mln zł - zapowiedział minister Czarnek.
  • Zachęcając do składania wniosków, podkreślił, że Polska jest pięknym krajem i warto odwiedzić te wszystkie miejsca, które niosą w sobie wielki potencjał edukacyjny.

Szef MEiN wziął 1 września udział w ogólnopolskiej inauguracji nowego roku szkolnego 2022/2023 w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie w woj. pomorskim.

"To jest nowy rok szkolny, w który wchodzimy razem z nowoczesnymi Laboratoriami Przyszłości. We wszystkich szkołach w Polsce - w blisko 12 tysiącach placówek za 1 miliard złotych powstały Laboratoria Przyszłości i są gotowe, aby w sposób nowoczesny uczyć nasze dzieci" - powiedział minister Czarnek.

Wspomniał, że jest także projekt, który dotyczy szkół ponadpodstawowych. "Jak tylko ruszy choćby pilotażowy program Laboratoria Przyszłości w szkołach ponadpodstawowych, to Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie będzie go miało" - zapewnił minister. "Na pewno się wam to przyda" - ocenił.

Minister Czarnek mówił, że "Laboratoria Przyszłości to są nowoczesne pracownie techniczne, informatyczne, drukarki 3D, roboty - wszystko co najnowocześniejsze, jeśli chodzi o nauczanie". Jak zaznaczył, "Polska szkoła pod tym względem jest niezwykle nowoczesna" i "jest to zauważalne także przez tych, którzy przyjeżdżają do nas z Zachodu".

Szef MEiN zwrócił uwagę, że w kraju każda placówka została podłączona do internetu. "W zdecydowanej większości to jest internet szerokopasmowy" - powiedział.

"To jest także rok szkolny, w którym kontynuujemy program "Poznaj Polskę". Mam nadzieję, że w liceum skorzysta z niego kilkaset tysięcy dzieci i młodzieży" - powiedział szef MEiN.

Poinformował, że w ubiegłym roku szkolnym uczniowie wyjechali w Polskę za pieniądze z tego programu - łącznie 100 mln zł. "W tym roku szkolnym rusza kolejna edycja programu +Poznaj Polskę+ na kwotę 50 mln zł" - powiedział minister Czarnek.

Zachęcając do składania wniosków, podkreślił, że "Polska jest pięknym krajem i warto odwiedzić te wszystkie miejsca, które niosą w sobie wielki potencjał edukacyjny".

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!