Ruszają wyjątkowe studia dla samorządowców. Pierwsze w Polsce

  • bad
  • 15 września 2014 - 15:10
Ruszają wyjątkowe studia dla samorządowców. Pierwsze w Polsce
Adobe Stock
Trwa nabór na pierwsze studia w Polsce z zakresu energetyki, ekologii i finansowania projektów komunalnych. Z potencjalnymi kandydatami z powiatów legionowskiego i nowodworskiego spotkał się wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Ideą projektu jest dostarczenie studentom wiedzy z zakresu efektywności energetycznej w jednostkach samorządu terytorialnego, jak również pozyskanie oraz rozwinięcie wiedzy z zakresu energii pozyskiwanej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych.

Czytaj też: Nowe obszary działań w projekcie dot. efektywności energetycznej

Mazowiecka Agencja Energetyczna, działająca na mazowieckim rynku już od 5 lat, wspiera wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz wdrażanie rozwiązań racjonalizujących użytkowanie energii. W tym roku po raz pierwszy, we współpracy z Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz przy dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, organizuje dla mazowieckich samorządowców studia podyplomowe.

Czytaj też: Śląskie: ponad 13,5 mln zł na studia i badania dla doktorantów

- MAE potrzebuje efektywnego partnera, którego będzie mogła wykształcić poprzez planowane studia, a udział słuchaczy w projekcie oraz zdobyte kompetencje pozwolą rozwijać zarządzanie energią na Mazowszu - podkreślił wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Są to pierwsze tego typu studia w Polsce, skierowane do grupy 150 urzędników samorządu terytorialnego Mazowsza, pragnących zdobyć nową wiedzę z zakresu energetyki, ekologii i finansowania projektów komunalnych. Program zapewnia zdobycie kwalifikacji pozwalających absolwentom na sprawne i profesjonalne wypełnianie zadań Samorządowego Menedżera Energii, a także wsparcie i inicjowanie lokalnych projektów z zakresu energetyki.

Samorządowy Menedżer Energii dedykowany jest głównie: urzędnikom samorządu terytorialnego, pracownikom lub kandydatom na pracowników urzędów gmin, powiatów lub urzędów szczebla regionalnego z województwa mazowieckiego oraz jednostek organizacyjnych samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego, a także przedsiębiorstw komunalnych.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!