Ruszył nowy program MEiN. Są pieniądze do wzięcia na na integrację międzypokoleniową

  • TK
  • 9 września 2022 - 14:21
Ruszył nowy program MEiN. Są pieniądze do wzięcia na na integrację międzypokoleniową
Organizacje pozarządowe do 23 września mogą składać wnioski do programu "Międzypokoleniowych Centrów Edukacyjnych (fot. Pixabay)
Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło program na tworzenie "Międzypokoleniowych Centrów Edukacyjnych". Pieniądze na wsparcie można otrzymać na projekty między pokoleniowe w myśl koncepcji "lifelong learning". O dofinansowanie mogą starać się organizacje pozarządowe oraz takie, których edukacja jest jednym z celów statutowych. Nabór trwa do 23 września a minimalna wartość rządowego wsparcia to 15 tys. zł.

- Blisko 20 mln zł to budżet nowego programu "Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne – wsparcie integracji międzypokoleniowej”. Nabór wniosków potrwa do 23 września. Celem inicjatywy jest m.in. rozszerzenie oferty zajęć pozalekcyjnych ukierunkowanych na budowanie więzi społecznych i rozwijanie współpracy międzypokoleniowej - ogłosiło Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Program powstał w myśl koncepcji "lifelong learning" oraz edukacji międzypokoleniowej. Dofinansowanie mogą otrzymać projekty, które wspierają integrację międzypokoleniową opartą na wymianie wiedzy, doświadczeń i umiejętności oraz promują uczenie się przez całe życie życie i kształtowanie kompetencji związanych z rozwojem osobistym, społecznym, obywatelskim i zawodowym. 

Wysokość wsparcia wynosi od 15 tys. zł do 500 tys. zł. Dofinansowane mogą zostać kursy, szkolenia, konkursy, warsztaty, które zakończą się do 31 grudnia br. 

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O środki z programu mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, w tym organizacje harcerskie, a także podmioty prowadzące statutową działalność w zakresie oświaty i wychowania.

Wniosek o dofinansowanie można złożyć za pośrednictwem serwisu resortu edukacji: po TYM linkiem. Po wypełnieniu dokumentów, należy wygenerować wniosek wraz z załącznikiem (statutem). Wnioskodawca lub osoba przez niego upoważniona, musi podpisać dokument podpisem kwalifikowanym lub elektronicznym.

TAGI
KOMENTARZE1

  • KURTYNA 2022-09-14 00:37:22
    Komuna wiecznie żywa, miś , Bareja to wszystko jeszcze oddycha i ma się całkiem dobrze - centralny rozdzielnik pieniędzy działa, urzędnicy mają zajęcie, będą pisać protokoły i rozliczenia z wydatkowanych nie swoich pieniędzy, na koniec ma się zgadzać "winien i ma" , potem ci co mają najwi...ększy bajer dostaną przelewy na określone sumy, jak ktoś ma układy dostanie więcej, koniec końców projekt zostanie zamknięty a z góry założone cele uznane za osiągnięte, NAUCZYCIELE DALEJ BĘDĄ KUPOWAĆ PAPIER KSERO ZA SWOJE ..... KURTYNA !  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!