Ruszyła rejestracja kolejnych grup nauczycieli na szczepienia przeciw koronawirusowi

Ruszyła rejestracja kolejnych grup nauczycieli na szczepienia przeciw koronawirusowi
Zapisy nauczycieli na szczepienia trwają do 3 marca, do końca dnia (fot. shutterstock)
Od godz. 8.00 trwa rejestracja na szczepienia kolejnych grup nauczycieli. Zapisy potrwają do środy, do końca dnia - przypomniało Ministerstwo Edukacji i Nauki.
  • Wznowiona została rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 kolejnej grupy nauczycieli oświaty i akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach.
  • W tej grupie są nauczyciele, nauczyciele akademiccy i osoby prowadzące zajęcia na uczelniach, w wieku do 69 lat.
  • Zapisy trwają do 3 marca, do końca dnia. Szczepienia będą wykonywane preparatem AstryZeneki.

"Od godz. 8.00 wznowiona została rejestracja na #szczepienia przeciw #COVID-19 kolejnej grupy nauczycieli oświaty i akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach. Zapisy trwają do 3 marca, do końca dnia" - podał resort na Twitterze.

W tej grupie są nauczyciele, nauczyciele akademiccy i osoby prowadzące zajęcia na uczelniach, w wieku do 69 lat. Szczepienia będą wykonywane preparatem AstryZeneki.

Grupa nauczycieli oświaty i nauczycieli akademickich w wieku 66-69 lat szacowana jest na ok. 18 tys. osób.

Podobnie jak przy wcześniejszych zapisach, zgłoszenia będą rejestrowane w dwóch systemach - dla nauczycieli oświaty w Systemie Informacji Oświatowej, dla akademickich w systemie POL-on.

Nauczyciel, który chce zostać zaszczepiony, powinien zgłosić to do dyrektora szkoły, przedszkola lub placówki oświatowej, w której jest zatrudniony. Ten go zarejestruje w SIO.

W przypadku nauczycieli akademickich deklaracje udziału w szczepieniach zbiera uczelnia. Za rejestrację na szczepienia nauczycieli akademickich odpowiadają rektorzy. Nauczyciel akademicki, który pracuje na więcej niż jednej uczelni lub współpracuje z więcej niż jedną uczelnią, może zgłosić się do zaszczepienia tylko w jednej uczelni.

Jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, we wtorek (2 marca) i w środę (3 marca) rejestrować się mogą także nauczyciele, którzy przebywają na długotrwałych nieobecnościach, niezależnie od przyczyny, pracownicy zatrudnieni na stanowiskach pomocy nauczyciela, woźnych oddziałowych i instruktorzy praktycznej nauki zawodu.

Mogą rejestrować się też pracownicy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych, w tym nauczyciele i specjaliści odpowiedzialni za opracowanie arkuszy egzaminacyjnych, przeprowadzanie próbnego zastosowania zadań egzaminacyjnych oraz organizowanie i przeprowadzanie wglądów do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej dla zdających, a w przypadku zdających niepełnoletnich - dla zdających i ich rodziców.

Nauczyciele i nauczyciele akademiccy, którzy do tej pory nie skorzystali z możliwości rejestracji, a byli do tego uprawnieni, również będą mieli możliwość zgłoszenia się do szczepień we wtorek i w środę. Taką informację muszą przekazać swojemu dyrektorowi lub rektorowi.

"W przypadku pytań dotyczących procesu szczepienia zachęcamy do kontaktu z infolinią pod numerem telefonu 989" - podaje resort edukacji i nauki.

Nauczyciele do 69. roku życia (urodzeni po 31 grudnia 1951 roku) będą mieli podawaną szczepionkę firmy AstraZeneca. W ubiegłym tygodniu pozytywną rekomendację w tej sprawie wydała Rada Medyczna przy premierze i minister zdrowia. Zgodnie z nią wszystkie osoby od 18 do 69 lta mogą być szczepione tym preparatem. Wcześniej, zgodnie z poprzednią rekomendacją, szczepione nim mogły być tylko osoby do 65 lat.

W piątek MEiN podało, że do tej pory przeciw COVID-19 zaszczepiono preparatem firmy AstraZeneca już ponad 205 tys. nauczycieli. Szczepienia tej grupy rozpoczęły się 12 lutego.

Chęć zaszczepienia się mogli zgłosić wszyscy nauczyciele ze szkół i placówek oraz nauczyciele akademiccy, a także inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach do 65 roku życia (urodzeni od 1 stycznia 1956 do 31 grudnia 2003 r.). Resort edukacji podał, że zarejestrowało się prawie 545 tys. osób.

TAGI
KOMENTARZE1

  • Klaudiusz 2021-03-03 08:52:34
    Zapisy jak na kiełbasę w PRLu. Niech się szczepią tylko niech nie zarażają po szczepionce zdrowych którzy nie godzą się na szczepienie

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!