Partnerzy portalu

Rząd potwierdza: nauczyciele dostaną w tym roku specjalną nagrodę. Wyniesie 1125 zł

Rząd potwierdza: nauczyciele dostaną w tym roku specjalną nagrodę. Wyniesie 1125 zł
Minister finansów Magdalena Rzeczkowska (Fot. PAP/Paweł Supernak)
Nauczyciele wychowania szkolnego i przedszkolnego otrzymają specjalną nagrodę z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej w wysokości 1125 zł - poinformowała 9 czerwca minister finansów Magdalena Rzeczkowska.
 • Nauczyciele z przedszkola, innych form wychowania przedszkolnego, szkół oraz placówek otrzymają w wysokości 1125 zł specjalnej nagrody z z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.
 • - Ministerstwo Finansów uruchomi środki na wypłatę nagród po uchwaleniu nowelizacji budżetu na 2023 r. - poinformowała Magdalena Rzeczkowska, szefowa resortu finansów.
 • W piątek (9 czerwca) nowelizację budżetu państwa przyjął rząd. Teraz nowelą ustawy budżetowej zajmie się Sejm.

"To jest nagroda specjalna dla każdego nauczyciela"

Podczas piątkowej (9 czerwca) konferencji prasowej minister finansów Magdalena Rzeczkowska poinformowała, że nauczyciele wychowania szkolnego i przedszkolnego otrzymają specjalną nagrodę z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej w wysokości 1125 zł.

- To jest nagroda specjalna dla każdego nauczyciela - przedszkola, innej formy wychowania przedszkolnego, szkoły, placówki. Taką nagrodę nauczyciele otrzymają - powiedziała szefowa resortu finansów.

Dodała, że Ministerstwo Finansów uruchomi środki na wypłatę nagród po uchwaleniu nowelizacji budżetu na 2023 r. - Tutaj decyzję podejmie minister (edukacji i nauki - PAP) Przemysław Czarnek odpowiedzialny za tę kwestię, na pewno po uzgodnieniu z panem premierem - zastrzegła.

A co dalej z wynagrodzeniami nauczycieli akademickich?

Podczas tej samej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki pytany, czy podwyżki otrzymają również nauczyciele akademiccy, powiedział, że otrzymali oni podwyżki "w innym cyklu, wcześniej, niż było zaplanowane".

- Od początku tego roku spotykałem się w KPRM z przedstawicielami środowiska rektorów, doskonale o tym wiedzą. Różne grupy zawodowe mają podwyżki w nieco innych harmonogramach - dodał premier.

Rząd zapowiedział wzrost wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej

Rząd przyjął 9 czerwca  nowelizację ustawy budżetowej na rok bieżący. Nagrody specjalne dla nauczycieli to jeden z punktów zawartego w środę, 7 czerwca porozumienia rządu i NSZZ "Solidarność".

Jak już informowaliśmy rząd w ramach tego porozumienia zapowiedział wzrost wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej z przeznaczeniem na wypłatę dodatkowych świadczeń, w tym nagrody specjalnej dla nauczycieli z okazji 250 rocznicy utworzenia KEN, w wysokości 1125 zł.

- Konsensus ze związkami zawodowymi, który od lat wypracowujemy, jest z korzyścią dla pracowników - mówiła wicerzeczniczka PiS, szefowa komisji polityki społecznej i rodziny Urszula Rusecka. Dodała, że rozwiązania z porozumienia rządu oraz "Solidarności" komisja chce wypracować przed końcem kadencji.

TAGI
KOMENTARZE85

 • Poprawsobielos 2023-06-13 20:11:53
  Do xyz: jeżeli nauczyciel według ciebie zarabia mniej niż woźny to kto jest sierotą? Przyszedł komunizm napisał kartę nauczyciela to jakoś ci nie przeszkadza 😏
 • xyz 2023-06-13 19:10:26
  Widzę, że nie rozumiesz... Nauczyciele tworzą szkołę, przedwojenny woźny wszkole to była instytucja, ale on wiedział, że świat nie może być zbudowany na głowie... a później przyszedł komunizm i zostały po nim takiesieroty jak Ty.
 • Poprawsobielos 2023-06-13 18:13:41
  Do xyz: częściej nagradzana ale o wiele mniejszymi kwotami. Zawsze nauczycielka może zatrudnić się do sprzątania, dyplom w niczym nie przeszkadza a "praca przecież lżejsza i zero odpowiedzialności. " Nie ma się czego wstydzić 😁

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!