Partnerzy portalu

Rząd zadecyduje o losie sześciolatków

Rząd zadecyduje o losie sześciolatków
Adobe Stock
Teoretycznie dzisiaj powinno wyjaśnić się, kiedy sześciolatki zasiądą w szkolnych ławkach.
Według przygotowanej przez resort edukacji nowelizacji ustawy o systemie oświaty, którą zajmie się Rada Ministrów, sześciolatki pójdą obowiązkowo do szkoły 1 września 2014 r. – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”

Chociaż to dwa lata później w stosunku do zapisu w obowiązującej ustawie, to termin ten budzi wiele kontrowersji.

Czytaj też: Sześciolatki kością niezgody

W grudniu na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego negatywną opinię w tej sprawie wyrazili samorządowcy.

Powód? Liczyli na pieniądze, które otrzymaliby z budżetu państwa na edukację sześciolatków.

Czytaj też: Samorządy chcą sześciolatków w szkołach

Jeśli zatem dzieci pójdą do szkoły później, na samorządy spadnie finansowy obowiązek dłuższego zapewnienia im opieki przedszkolnej.

Czytaj też: Sześciolatki zamiast do szkoły pójdą do trybunału

Resort edukacji tłumaczy, że w tym roku szkolnym do I klasy poszło mniej sześciolatków niż zakładano. MEN szacował ten odsetek na 40 proc., a rodzice posłali tylko 20 proc. Nowelizacja zatem była niezbędna, by uchronić dzieci przed efektem kumulacji – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.
TAGI
KOMENTARZE1

  • dora275 2012-01-03 12:28:38
    mam nadzieje ,że przesuną termin na co najmniej 2014 rok.mój syn się kompletnie nie nadaje emocjonalnie do szkoły.ta reforma to porażka.dzieci powinny być zbadane przez psychologa prze podjęciem decyzji o wcześniejszej edukacji,rodzice także powinni mieć coś do powiedzenia.my najlepiej znamy swoje d...zieci.dzisiejszy dzień to jeden wielki stres.bardzo się martwię jaka decyzje podejmą.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!