Partnerzy portalu

Rząd zdecyduje czy zamknąć szkoły w całej Polsce

  • PAP/AT
  • 11 marca 2020 - 07:56 | Aktualizacja: 11 marca 2020 - 11:26
Rząd zdecyduje czy zamknąć szkoły w całej Polsce
Samorządowcy w Polsce podejmują już decyzje, szkoły i uczelnie są zamykane (fot. shutterstock)
Myślę, że ogólnopaństwowa decyzja w sprawie zamknięcia szkół zostanie wypracowana na rządowym sztabie kryzysowym, który spotka się w środę (11 marca) - zapowiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wiceszef MZ, pytany o decyzje uniwersytetów o zawieszeniu zajęć, ocenił je pozytywnie.

Kraska w porannej rozmowie w radiowej Jedynce zaznaczył, że dotąd w kraju potwierdzono 22 przypadki zakażenia koronawirusem. "Wyniki w ciągu nocy spływają do nas, więc myślę, że oficjalny komunikat będzie za kilkadziesiąt minut. Wydaje nam się, że tych przypadków będzie niestety więcej" - dodał.

Jak zaznaczył, rząd skupia się na ograniczaniu każdego nowego ogniska. "Aby wszystkie osoby, które miały kontakt z osobą, u której został stwierdzony koronawirus, była natychmiast poddana kwarantannie. Jest to jedyna metoda, aby ograniczać skutki tej epidemii" - dodał wiceminister.

Zapytany został o kwestie zamknięcia placówek szkolnych. "W tej chwili rzeczywiście samorządowcy w Polsce podejmują już takie decyzje, szkoły są zamykane, także i wyższe uczelnie" - zwrócił uwagę Kraska.

Czytaj też: MEN: Koronawirus. Szkoły mogą być zamykane w uzasadnionych przypadkach

Dopytywany, kiedy rząd podejmie ogólnopaństwową decyzję o zamknięciu szkół, odparł: "Myślę, że ta decyzja będzie wypracowana na sztabie kryzysowym, który dzisiaj się także spotyka".

"Wiemy, że jest to poważnie rozważana alternatywa" - zaznaczył wiceszef MZ. Na pytanie, czy się skłania się ku takiej decyzji, odpowiedział, że pewien taki moment powinien w końcu nastąpić.

Wiceminister pozytywnie ocenił również decyzję uniwersytetów o odwołaniu zajęć.

Posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego obędzie się w środę, o godz. 9. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zapowiedział we wtorek, że na sztabie zapadną kolejne decyzje związane z koronawirusem.

Na godz. 11.30 zaplanowano natomiast spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z samorządowcami w związku z koronawirusem odbędzie się w środę o godz. 11.30. Jak powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller, na spotkanie zostało zaproszonych m.in. 20 prezydentów największych miast pod kątem liczby ludności.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!