Partnerzy portalu

"Rządzący próbują szkołę upartyjnić!" Trzaskowski chce odwołania ministra edukacji

 • PAP/rs
 • 21 czerwca 2021 - 10:30 | Aktualizacja: 21 czerwca 2021 - 12:17
"Rządzący próbują szkołę upartyjnić!" Trzaskowski chce odwołania ministra edukacji
Zwrócę się do KO o przygotowanie wniosku o odwołanie ministra edukacji - zapowiada Rafał Trzaskowski (Fot. Shutterstock.com)
Zwrócę się do Koalicji Obywatelskiej o przygotowanie wniosku o odwołanie ministra edukacji Przemysława Czarka – zapowiedział w poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

"Rządzący próbują szkołę upartyjnić. Próbują wprowadzić indoktrynację zamiast szkoły nowoczesnej, zamiast szkoły, która uczy otwartych postaw, która uczy samodzielnego myślenia. Dzisiaj rządzący chcą sami formować naszych uczniów. Na to nie ma naszej zgody. (…) Dlatego zwrócę się do koleżanek i kolegów z Koalicji Obywatelskiej o przygotowanie wniosku o odwołanie ministra Czarka" - powiedział Trzaskowski.

Prezydent Warszawy zarzucił rządzącym, że "zniszczyli polską szkołę". Zwrócił uwagę, że "w ostatnich miesięcy polska szkoła borykała się z problemami związanymi z epidemią", a "samorządowcy starali się organizować pracę szkół". "Dzisiaj szkoła ma wiele problemów, choćby powrót do normalności po epidemii" - oznajmił.

TAGI
KOMENTARZE3

 • Harry Caine 2021-06-23 17:57:24
  Do Rodzic bez😎.: Trzaskowski plecie androny kompletnie nie mając pojęcia o prawdziwych problemach szkoły. A tak w ogóle, to przecież mówimy o szkole PAŃSTWOWEJ!. Nauczanie jest bardzo, bardzo drogie, co doskonale wiedzą nisko opłacani nauczyciele i rodzice uczniów szkół prywatnych. Dlatego tylko PA...ŃSTWO próbuje dźwignąć wysiłek nauczania powszechnego. Oczywiście o dobru ucznia nie ma tutaj mowy. Ale PAŃSTWO ma prawo narzucić model absolwenta, nauczane treści oraz zlecić nadzór nad szkołą swojemu przedstawicielowi w terenie, czyli kuratorowi. Ten model szkoły obowiązuje we wszystkich cywilizowanych krajach i Polska nie jest tu żadnym wyjątkiem. Dla tych co się z tym nie godzą są szkoły prywatne.  rozwiń
 • Rodzic bez😎. 2021-06-22 11:20:45
  Zenuś, Czarek, bo czaruje, a Pan Prezydent Trzaskowski ma rację.
 • Zenek 2021-06-21 14:55:08
  Co za dureń to pisał? Ten pan nazywa się Czarnek a nie Czarek. Pewnie jakiś student na zleceniu 50 zł za dyżur...

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!