Partnerzy portalu

Rzeszów: Powstała Podkarpacka Unia Bezpieczeństwa

Rzeszów: Powstała Podkarpacka Unia Bezpieczeństwa
Fot. shutterstock
Wojewoda podkarpacki, kurator oświaty i szefowie służb mundurowych, w tym m.in. policji podpisali w poniedziałek porozumienie powołujące Podkarpacką Unię Bezpieczeństwa.

Jak powiedziała podczas uroczystości w Rzeszowie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, powołanie PUB to nowy etap współpracy administracji rządowej, służb mundurowych i kuratorium oświaty.

"Naszym celem jest intensyfikacja działań na rzecz bezpieczeństwa w województwie podkarpackim, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży" - podkreśliła wojewoda.

Celem podpisanego w poniedziałek porozumienia tworzącego Podkarpacką Unię Bezpieczeństwa jest m.in. realizowanie, inicjowanie i koordynowanie działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa w województwie.

Sygnatariusze porozumienia deklarują również prowadzenie badań naukowych z zakresu bezpieczeństwa. Realizowane mają być również zajęcia dla uczniów w ramach Podkarpackiej Szkoły Wolności i Tolerancji, prelekcje dotyczyć będą m.in. identyfikowania i przeciwdziałania zagrożeniom, cyberbezpieczeństwa i cyberprzestępczości, odpowiedzialności karnej i kryminalistyki.

W ramach inicjatywy organizowany ma być też Podkarpacki Konkurs Wiedzy o Państwie, Prawie i Bezpieczeństwie - przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych, sprawdzający wiedzę z zakresu prawa i bezpieczeństwa.

Jak podkreślono w komunikacie urzędu wojewódzkiego w Rzeszowie, cele porozumienia realizować będzie Podkarpacka Rada Bezpieczeństwa. "Podczas inauguracyjnego posiedzenia Podkarpackiej Rady Bezpieczeństwa wojewoda podkarpacki powołała prof. dra hab. Czesława Kłaka na jej przewodniczącego" - dodano w komunikacie.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!