Partnerzy portalu

Samorząd Sosnowca kupił 100 laptopów w ramach programu „Zdalna szkoła”

Samorząd Sosnowca kupił 100 laptopów w ramach programu „Zdalna szkoła”
Sprzęt zakupiono dzięki programowi „Zdalna szkoła” Ministerstwa Cyfryzacji (fot. UM Sosnowiec)
Samorząd Sosnowca zakupił 100 laptopów, które posłużą uczniom w korzystaniu ze zdalnych lekcji. We wtorek (14 kwietnia) dostarczono pierwszą partię sprzętu, zakupionego dzięki programowi „Zdalna szkoła” Ministerstwa Cyfryzacji – podał Urząd Miejski.

"Od zapewnienia środków do realizacji przez nas projektu minęło zaledwie kilka dni" - zaznaczył prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Z powodu epidemii koronawirusa szkoły zostały zamknięte w pierwszej połowie marca, a nauka przeniosła się do sieci. "Niestety nie wszyscy dysponują sprzętem, który na to pozwala. Dlatego laptopy trafią do uczniów, którzy najbardziej tego potrzebują" - wskazała pełnomocniczka prezydenta Anna Jedynak. Komputery wkrótce zostaną przekazane dyrektorom sosnowieckich szkół, którzy rozdzielą pomiędzy uczniów.

Ze względu na zagrożenie koronawirusem przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach oświaty przedłużona została do 26 kwietnia. Przesunięte zostały też egzaminy ósmoklasisty i maturalny.

W ramach programu "Zdalna szkoła" na zakup sprzętu komputerowego i dostępu do internetu dla uczniów resort cyfryzacji zwiększył kwotę środków unijnych do 186 mln zł. Nabór wniosków o dofinansowanie ruszył 1 kwietnia. O pieniądze może się ubiegać każda gmina i powiat, składając elektroniczny wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Minimalna kwota zwrotu, jaką może otrzymać samorząd to 35 tys. zł, a maksymalna - 100 tys. zł.

Samorząd Sosnowca jest kolejnym w woj. śląskim, który kupił komputery uczniom. O zakupie 125 laptopów poinformowali we wtorek urzędnicy w Rybnika. 40 laptopów do nauki w domu trafi też np. do najbardziej potrzebujących uczniów z Rudy Śląskiej, gmina Strumień koło Cieszyna kupiła 28 laptopów i 20 komputerów stacjonarnych.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!