Stacjonarnie pracują niemal wszystkie szkoły z nauczaniem klas I-III

Stacjonarnie pracują niemal wszystkie szkoły z nauczaniem klas I-III
Dane te pokazują stan z wtorku z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty. Fot. Shutterstock
W 14 410 szkołach podstawowych w klasach I-III we wtorek zajęcia odbywały się stacjonarnie – poinformowało MEiN, podając, że chodzi o 99,9 proc. z nich. Jedna szkoła podstawowa w klasach I-III pracowała zdalnie, a 19 w trybie mieszanym.

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało także, że w trybie stacjonarnym we wtorek pracowało 15 266 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, czyli 99,9 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 13 przedszkoli, a 55 w trybie mieszanym.

Dane te pokazują stan z wtorku z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

O przejściu przedszkola lub placówki wychowania przedszkolnego na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

We wtorek w całym kraju do nauki stacjonarnej wrócili uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Przez ostatni tydzień - od 26 kwietnia najmłodsi uczniowie z 11 województw uczyli się w systemie hybrydowym (część z nich stacjonarnie w szkole, część zdalnie w domu). W pozostałych pięciu, ze względu na sytuację epidemiczną w regionach, uczniowie klas I-III uczyli się zdalnie.

Przedszkola, oddziały wychowania przedszkolnego - zerówki i inne formy wychowania przedszkolnego, od 19 kwietnia działają w całym kraju stacjonarnie, tak samo żłobki i kluby malucha.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od końca października uczą się zdalnie.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki od 17 maja uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przejdą na naukę w systemie hybrydowym.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!