Partnerzy portalu

Stacjonarnie pracuje 99 proc. przedszkoli, 93,3 proc. szkół podstawowych i 94 proc. średnich

Stacjonarnie pracuje 99 proc. przedszkoli, 93,3 proc. szkół podstawowych i 94 proc. średnich
93,3 proc. szkół podstawowych pracowało we wtorek w trybie stacjonarnym fot. Shutterstock
99 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 93,3 proc. szkół podstawowych i 94 proc. ponadpodstawowych pracowało we wtorek w trybie stacjonarnym – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów.

Stacjonarnie we wtorek pracowały 15 284 placówki wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99 proc. wszystkich. 10 przedszkoli pracowało zdalnie, a 141 w trybie mieszanym.

We wtorek stacjonarnie pracowało też 13 427 szkół podstawowych, czyli 93,3 proc. wszystkich i 7343 ponadpodstawowe, czyli 94 proc. Zdalnie pracowało 31 szkół podstawowych i 32 ponadpodstawowe. W trybie mieszanym pracowało 930 szkół podstawowych i 437 ponadpodstawowych.

Informacje pochodzą od kuratorów oświaty, którzy opracowali je na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek.

Decyduje sanepid

W razie stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne. Jego celem jest ustalenie kręgu osób narażonych. W wyniku tego dochodzenia podejmowana jest decyzja w zakresie zastosowania odpowiednich działań mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa.

Dyrektor szkoły lub przedszkola, za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

Ile szkół jest zamkniętych?

Tydzień temu, 26 października, stacjonarnie pracowały 15 284 placówki wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99 proc. wszystkich. 10 przedszkoli pracowało zdalnie, a 141 w trybie mieszanym.

26 października stacjonarnie pracowało 13 517 szkół podstawowych, czyli 93,9 proc. wszystkich i 7359 ponadpodstawowych, czyli 94,2 proc. Zdalnie pracowały 24 szkoły podstawowe i 20 ponadpodstawowych. W trybie mieszanym pracowało 847 szkół podstawowych i 433 ponadpodstawowe.

Dwa tygodnie temu, 19 października, stacjonarnie pracowało 15 379 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,6 proc. wszystkich. 7 przedszkoli pracowało zdalnie, a 49 w trybie mieszanym.

19 października stacjonarnie pracowało też 13 921 szkół podstawowych, czyli 96,8 proc. wszystkich i 7601 ponadpodstawowych, czyli 97,3 proc. Zdalnie pracowało 17 szkół podstawowych i 5 ponadpodstawowych. W trybie mieszanym pracowało 450 szkół podstawowych i 206 ponadpodstawowych.

TAGI
KOMENTARZE11

  • Do "Emeryta" 2021-11-04 19:57:40
    "Ten od elaboratów, inny nick Rodzic, inny nick Rodzic😎🤓😎🤓😎," - nie jestem tym użytkownikiem o jakim mówisz, pudło. "czasem kradnie nicki Emeryt," - to twój nick(i nikt ci go nie kradnie, nie wymyślaj sobie) występujący zamiennie do takich jak chociażby: "Mao" "Nau...czyciel" "Nauczycielka" "Edukacja" "Edukator" "Medyk" "Młody". "to PŁATNY TROLL." - nieprawda, ty zaś jesteś PŁATNY PROPAGANDYSTA-MANIPULATOR. "Czuwa całymi dniami i nocami,"- wątpię. "aby nic nie zostało bez odpowiedzi," - ciesz się, że poświęcamy ci trochę uwagi a nie jeszcze narzekasz. "co nie zgadza się z jego poglądami," - mam prawo do krytyki, która jest rzeczowa i merytoryczna, toteż z niej korzystam. "za które mu płacą." - kurde, gdyby mi ktoś za każdy mój wpis płacił to chyba byłbym już milionerem, a tu figa! za moje poglądy nawet złotóweczki nie dostałem. "Mnie nic nie płacą"- gdyby tak nie było to byś się tutaj tyle nie udzielał. "lubię się przekomarzać z zacietrzewionymi ludźmi," - nie, ty po prostu lubisz być intelektualnie nokautowanym, dziwny ten twój fetysz ale nie oceniam. "którzy na siłę dążą po trupach do celu," - no właśnie ty dążysz na siłę po trupach do celu, (aczkolwiek wybitnie nieudolnie) aby przebijać się ze swoimi propagandami, manipulacjami, socjotechnikami, już ci wskazałem niegdyś miejsca, gdzie mógłbyś popróbować swoich "sił". "aby ich było na wierzchu." - To raczej ty jesteś taki, że musisz mieć ostatnie zdanie, nawet jeśli widzisz, że przegrywasz na argumenty.  rozwiń
  • Emeryt 2021-11-04 18:11:57
    Ten od elaboratów, inny nick Rodzic, inny nick Rodzic😎🤓😎🤓😎, czasem kradnie nicki Emeryt, to PŁATNY TROLL. Czuwa całymi dniami i nocami, aby nic nie zostało bez odpowiedzi, co nie zgadza się z jego poglądami, za które mu płacą. Mnie nic nie płacą lubię się przekomarzać z zacietrzewionymi ludźmi, któr...zy na siłę dążą po trupach do celu, aby ich było na wierzchu.  rozwiń
  • Do "Emeryta" 2021-11-04 14:23:42
    "Ten od elaboratów czyli Rodzic- PŁATNY TROLL." - Ja nie jestem płatnym trollem, ty natomiast jesteś "Emeryt" - PŁATNY MANIPULATOR-PROPAGANDYSTA zatrudniony by uprawiać covidowo-pandemiczną narrację na forum poświęconym Edukacji. "Ile ci płacą za powtarzanie nicków, użytkown...ików, którzy tu pisali lub piszą." - chcesz wiedzieć? odpowiem - 0zł( słownie ZERO), a to jest dowód na to, że twoje twierdzenia na to, że jestem "płatnym trollem" są całkowicie bezpodstawne. A nicki, które wymieniłem są twoimi nickami, bo występujesz pod różnymi postaciami, a to jest ewidentny dowód, że sam jesteś troll.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!