Partnerzy portalu

Szczepienia dodatkowym kryterium naboru do miejskich przedszkoli i szkół

Szczepienia dodatkowym kryterium naboru do miejskich przedszkoli i szkół
Szczepienia dzieci - nie wszyscy rodzice chcą je wykonywać. Fot. https://www.facebook.com/photo/?fbid=464128385184959&set=a.213907020207098
Radni miasta Dębicy uchwalili zmiany w dodatkowych kryteriach naboru do miejskich przedszkoli i szkół. Zyskają m. in. płacący PIT w Dębicy, a w przedszkolach dzieci zaszczepione lub ze szczepieniem odroczonym.

Dębica jest już kolejnym miastem, które wprowadza przywileje w naborze do przedszkoli dla zaszczepionych dzieci (nie chodzi jednak o szczepienie przeciw COVID-19, ale o standardowy zestaw szczepień dla dzieci).

Takie rozwiązanie wprowadzono dotychczas m.in. w Tychach. Przypomnijmy tyska uchwała zaskarżona przez wojewodę do sądu administracyjnego. NSA uznał jednak, że decyzja o dodatkowych punktach przy rekrutacji za sczepienia dzieci była zgodna z prawem.

Czytaj też: Premiowanie szczepień przy rekrutacji do przedszkoli zgodne z prawem

Rada Dębicy chciała początkowo przyznać dodatkowe punkty w naborze do przedszkoli dla dzieci, których rodzice rozliczają PIT w tym mieście, pracują lub uczą się dziennie lub ich rodzeństwo jest w tym samym przedszkolu bądź uczy się w miejskiej szkole.

Jednak z inicjatywy radnego Mateusza Cebuli przyjęto poprawkę, na której mocy dodatkowe punkty otrzymają także dzieci z kompletem szczepień obowiązkowych lub te, którym lekarz ze względów medycznych odroczył takie szczepienia.

W Dębicy podjęto też decyzję o przyznawaniu dodatkowych punktów przy naborze do samorządowych szkół. Te punkty będą m.in. za rodzeństwo chodzące do szkoły obwodowej, dla mieszkańców płacących w Dębicy podatki, dla samotnych rodziców lub za niepełnosprawność kandydata lub kogoś w rodzinie.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!