Partnerzy portalu

Szef MEiN: jest obywatelski projekt noweli Prawa oświatowego

Szef MEiN: jest obywatelski projekt noweli Prawa oświatowego
Obywatelski projekt noweli Prawa Oświatowego to byłoby nawet lepsze rozwiązanie - ocenił Przemysław Czarnek (Fot. PAP/Piotr Polak)
Myślimy nad kolejna próbą nowelizacji Prawa oświatowego, ale słyszałem też o tym, że wiele osób zbiera już podpisy pod obywatelskim projektem ustawy w tej sprawie - powiedział w czwartek w Radiu Zet szef MEiN Przemysław Czarnek.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek pytany był w Radiu Zet m.in. o to, czy po raz trzeci podejmie się próby znowelizowania Prawa oświatowego.

"Myślimy nad tym, ale słyszałem o czymś innym. Słyszałem o tym, że wiele osób zbiera już podpisy pod obywatelskim projektem ustawy w tej sprawie. Wydaje mi się, że to byłoby nawet lepsze rozwiązanie" - ocenił Czarnek.

O takiej możliwości szef MEiN mówił też w środę w Radiu Maryja. Minister Czarnek mówił w Radiu Maryja. Działania w tej sprawie są już - jak wskazał minister - inicjowane, a ich intensyfikacja ma nastąpić od początku 2023 roku.

Prezydent Andrzej Duda zawetował w grudniu nowelizację Prawa oświatowe, regulującą m.in. zasady działalności organizacji i stowarzyszeń w szkołach i przedszkolach, zwiększającą nadzór kuratorów, a także wprowadzającą zmiany w edukacji domowej. W ocenie prezydenta mimo długo prowadzonych prac nad ustawą nie udało się osiągnąć społecznego kompromisu, nie było wysłuchania publicznego, a projekt nowelizacji był przedłożeniem poselskim, co ograniczyło konsultacje społeczne.

TAGI
KOMENTARZE12

  • Społeczeństwo 2023-01-01 20:33:54
    Do meksyk: niektórzy używają papieru w toalecie. A co tobie zostaje na palcu i co z nim robisz to interesuje pewnie tylko twoją najbliższą rodzinę. Choć pewnie też tak robią 😁
  • meksyk 2023-01-01 16:59:39
    Społeczeństwo Chętnie podpiszę się pod takim projektem - jako "społeczeństwo" to możesz się podpisać w publicznej toalecie tym co ci na palcu zostaje ...
  • Lewak 2022-12-31 19:54:29
    Do chyba: klubu wyborczej 😁

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!