Szef MON: klasy "cyber" będą tworzone w nowym roku szkolonym w 16 liceach w całej Polsce

Szef MON: klasy "cyber" będą tworzone w nowym roku szkolonym w 16 liceach w całej Polsce
W Polsce jest ponad 440 klas mundurowych (fot. https://twitter.com/MON_GOV_PL)
Klasy "cyber" będą tworzone w nowym roku szkolonym w 16 liceach w całej Polsce - zapowiedział w poniedziałek (26 kwietnia) szef MON Mariusz Błaszczak podczas uroczystości wręczenia uczniom klas mundurowych certyfikatów zakończenia edukacji wojskowej.

W poniedziałek szef MON wręczył uczniom klas wojskowych certyfikaty zakończenia edukacji wojskowej. Spotkanie, ze względu na panującą pandemię, zorganizowano w formie telekonferencji.

Błaszczak pogratulował uczniom klas wojskowych "dobrego wyboru". "Bardzo się cieszę, że dokonaliście tego wyboru, tak jak i inni uczniowie wszystkich 185 szkół w całej Polsce z klasami mundurowymi" - powiedział minister obrony.

Dodał, że obecnie jest w Polsce jest ponad 440 klas mundurowych, w których uczy się prawie 11 tys. uczniów. "Od przyszłego roku szkolnego uruchamiamy kolejne oddziały (klas mundurowych). Uruchamiamy także nowy sposób edukacji związany właśnie z wojskiem - klasy +cyber+" - zapowiedział.

Wyjaśnił, że klasy "cyber" będą tworzone 16 liceach w całej Polsce. "Zdecydowaliśmy o tym, żeby były to licea nie położone w stolicach, w centrach województw, tylko w mniejszych miejscowościach, dlatego że chcemy dać szansę wszystkim, nie tylko tym, którzy mieszkają w stolicach województw" - powiedział Błaszczak.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!