Szkół w trybie zdalnym i hybrydowym będzie coraz więcej

Szkół w trybie zdalnym i hybrydowym będzie coraz więcej
Rząd nie planuje wstrzymania nauki stacjonarnej w całej Polsce (fot. shutterstock)
Nie będzie powrotu do nauki zdalnej we wszystkich szkołach, choć - w przypadku wzrostu zakażeń koronawirusem - szkół w trybie zdalnym i hybrydowym będzie więcej - powiedział wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

Tomasz Rzymkowski zapewnił w Radiu Zet, że rząd - z powodu czwartej fali pandemii koronawirusa - nie planuje wstrzymania nauki stacjonarnej w całej Polsce. Jednak dodał, że "szkół w trybie zdalnym i hybrydowym będzie więcej" - jeśli będzie wzrastać liczba zakażeń.

"Patrząc dzień po dniu, kiedy analizujemy liczbę szkół, które są w trybie zdalnym lub hybrydowym, oczywiście notujemy wzrost. Jednak na tle prawie 23 tysięcy szkół podstawowych i ponadpodstawowych wczoraj mieliśmy, jeśli dobrze pamiętam, 17 szkół w trybie zdalnym, a hybrydowym ponad 300" - zauważył Rzymkowski.

"W trybie zdalnym pracują zwykle małe szkoły, gdzie wszyscy mają ze wszystkimi kontakt. Hybryda w dużych szkołach. Ten system zdaje egzamin" - powiedział.

Jak dodał, tam gdzie jest najmniejszy odsetek zaszczepionych przeciw koronawirusowi - w woj. podkarpackim, lubelskim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim - jest wyższy odsetek szkół w trybie hybrydowym i zdalnym.

TAGI
KOMENTARZE23

  • Stop Hejt! 2021-10-13 15:55:27
    "Pojawił się IMBECYL czyli PŁATNY TROLL RODZIC i od razu komentarz na odpowiednim, jak przystało na TROLLA poziomie." - Nie, pojawił się płatny, chamski prowokator-manipulator, który wyzywa normalnych użytkowników od "IMBECYLI" i od razu komentarz na odpowiednim, jak przystało na... PROWOKATORA-MANIPULATORA poziomie. W dodatku sam udowodniłeś żeś TROLL, "ukradłeś" - nicka Rodzicowi, by "w jego imieniu" nazwać mnie "imbecylem" dążąc nieudolnie do tego aby nas ze sobą skłócić. Niestety nie nabrałem się na ten tani chwyt, nie wyszło ci, cieszę się, że cię rozczarowałem. Sam strzelasz sobie i w stopę i w kolano i w jakąkolwiek inną część ciała jaką tylko masz.  rozwiń
  • Stop zakażeniom! 2021-10-13 15:00:00
    Pojawił się IMBECYL czyli PŁATNY TROLL RODZIC i od razu komentarz na odpowiednim, jak przystało na TROLLA poziomie.😂
  • Rodzic 2021-10-13 14:58:27
    Do Rodzic : Tak DORADCO METODYCZNY jesteś dokładnie tym jak nazywasz innych, nawet jeżeli podpiszesz się czyimś nickiem 😎🤓😎🤓😎

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!