{* GA4 Stream *}
WIADOMOŚCI

Szkoły podstawowe: Możliwe całkowicie zdalne nauczanie w starszych klasach

Autor: PAP/AT Dodano: 21-10-2020 09:19
Starsze klasy szkół podstawowych mogą przejść w całości na nauczalnie online (fot. shutterstock)

Poszerzenie zdalnej edukacji o starsze klasy szkół podstawowych, to jeden z wariantów, który pojawił się na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego; w tej chwili nie ma decyzji w tym konkretnym obszarze - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu w Radiu Plus był pytany o kolejne obostrzenia, jakie rząd zapowie w czwartek. Müller poinformował, że podczas wtorkowego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego omawiano pierwsze ewentualne kierunki. W środę (21 października) - dodał - Zespół ma zdecydować o ewentualnych nowych obostrzeniach - na podstawie danych m.in. dotyczących obłożeń w szpitalach oraz liczb zakażań. "I faktycznie jutro będą komunikowane decyzje w tym zakresie" - zapowiedział.

Pytany czy brane jest pod uwagę poszerzenie zdalnej edukacji o starsze klasy szkół podstawowych, Müller odparł: "To jest jeden z wariantów, który podczas dyskusji na RZZK się pojawił". Zaznaczył jednak, że w tej chwili nie ma decyzji, co do tej kwestii.

"Dzisiaj będą dyskusje na ten temat, jutro komunikowane, natomiast jeszcze decyzji w tym konkretnym obszarze nie ma" - mówił rzecznik rządu.

Dopytywany, od której klasy - w tym wariancie - miałoby się odbywać nauczanie zdalne, Müller odparł: "Jeżeli takie decyzje zapadną, to pewnie tylko starsze klasy".

Z kolei pytany w TV Republika, czy Polacy mogą być pewni nowych obostrzeń, rzecznik rządu, odparł: "Bez wątpienia, patrząc na liczby zachorowań, dodatkowe rygory raczej się pojawiają". Poinformował, że te decyzje będą zapadały w czwartek. "Ale wygląda na to, że faktycznie sytuacja jest na tyle poważna, że już niektóre obostrzenia powinny pojawić się również w tym tygodniu".