Partnerzy portalu

Szkoły w Łukowie i Puławach przechodzą na naukę zdalną

Szkoły w Łukowie i Puławach przechodzą na naukę zdalną
361 uczniów w łukowskich placówkach uczy się zdalnie. W Puławach w siedmiu szkołach podstawowych 29 klas zawiesiło zajęcia stacjonarne (fot. shutterstock)
361 uczniów szkół w Łukowie (Lubelskie) uczy się obecnie zdalnie. Nauka hybrydowa ma miejsce w trzech na pięć miejskich szkół podstawowych. W Puławach siedem szkół podstawowych zawiesiło zajęcia w części klas.

Jak poinformował kierownik Referatu Promocji Urzędu Miasta Łukowa Tomasz Goławski, 16 klas z pięciu miejskich szkół podstawowych przebywa obecnie na kwarantannie. "Klasy te pobierają naukę zdalną. Jeśli nie wydarzy się nic złego, uczniowie tych klas będą kończyć naukę zdalną w tym albo w przyszłym tygodniu" - powiedział Goławski.

361 uczniów w łukowskich placówkach uczy się zdalnie. Tylko w jednej szkole wszystkie klasy mają naukę stacjonarną. Jak dodał Goławski, nauka hybrydowa ma miejsce w trzech na pięć miejskich szkół podstawowych. "Powodem powyższego jest oczywiście koronawirus, aczkolwiek z moich informacji wynika, że zakażenia w 100 proc. pochodzą od uczniów" - podsumował. W przypadku miejskich przedszkoli w gminie Łuków wszystkie placówki podległe miastu pracują normalnie, nie ma narzuconych żadnych kwarantann, nie ma też aktualnie nauczycieli zakażonych koronawirusem.

W Puławach w siedmiu szkołach podstawowych 29 klas zawiesiło zajęcia stacjonarne, a dzieci uczą się zdalnie. Taka sama sytuacja dotyczy jednego oddziału przedszkolnego. "W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach 16 klas pobiera naukę zdalną, a w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. F. D. Kniaźnina trzy klasy" - przekazał kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Puławy Łukasz Kołodziej.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia podało informację o 5592 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Na Lubelszczyźnie jest ich 1221.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!