Partnerzy portalu

Szkoły z powiatu współpracują z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową

Szkoły z powiatu współpracują z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
Szkoły ponadgimnazjalne chcą współpracować z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie.

Współpraca w kształtowaniu zadań dydaktyczno – wychowawczych oraz organizowanie praktyk zawodowych to niektóre z tematów omawianych podczas spotkania władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych z Jedlicza, Iwonicza, Iwonicza – Zdroju i Miejsca Piastowego.

Gospodarzami spotkania byli starosta krośnieński Jan Juszczak i wicestarosta Andrzej Guzik.

Witając gości starosta Jan Juszczak wyraził nadzieję, iż wspólnie spędzony czas będzie okazją do wyrażenia swoich pomysłów i koncepcji, a efektem rozmów będzie nawiązanie szeroko rozumianej współpracy i podjęcie działań, które będą służyły naszej młodzieży.

Rektor PWSZ prof. Janusz Gruchała przypomniał historię krośnieńskiej uczelni, jak zmieniała się i rozwijała na przestrzeni 12 lat.

Pokrótce omówił bazę dydaktyczno – administracyjną, której mogą pozazdrościć największe ośrodki akademickie w kraju, przedstawił kadrę i kierunki kształcenia. – Chcemy być dobrą szkołą zawodową, kształcić inżynierów i licencjatów – podkreślił rektor. Po to ta uczelnia powstała, by dać możliwość zdobycia wyższego wykształcenia młodzieży, która z różnych powodów nie może studiować w innych miastach. Jestem przeświadczony, że my dajemy naszym absolwentom szansę na uzyskanie odpowiednich kwalifikacji i możliwość kontynuowania studiów w dużych ośrodkach.

Z kolei prorektor krośnieńskiej uczelni prof. Maria Ruda przedstawiła bogatą ofertę przedsięwzięć zaplanowanych na ten rok akademicki, zapraszając uczniów i nauczycieli do udziału w zaplanowanych projektach. Są to różnego rodzaju wykłady tematyczne, przedsięwzięcia, organizowane w ramach Krośnieńskiej Akademii Młodych.

Najbliższa impreza „Razem w przyszłość”, promująca nowy obiekt uczelni w Suchodole, odbędzie się już 30 września.

PWSZ w Krośnie ze swej strony deklaruje między innymi współpracę przy opracowywaniu wspólnych projektów dotyczących działalności badawczej, edukacyjnej, angażowanie zdolnych uczniów w prace kół naukowych, udostępnianie pracowni, laboratoriów i obiektów sportowo – rekreacyjnych, a także możliwość kształcenia i doskonalenia zawodowego dla nauczycieli.

Obecni na spotkaniu dyrektorzy z aprobatą odnieśli się do propozycji przedstawionej przez władze PWSZ odnośnie nawiązania bardziej sformalizowanej współpracy, która przyniesie korzyść zarówno dla uczniów jak i uczelni.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!