Szukasz korepetytora? Nie zwlekaj, we wrześniu może być za późno

Z korepetycji w Polsce korzysta już jeden na trzech uczniów. Znalezienie korepetytora na przełomie sierpnia i września jest praktycznie niemożliwe. Podpowiadamy, kiedy i gdzie najlepiej szukać nauczyciela.
  • Na 120 korepetytorów, aż 118 wskazuje uczenie hybrydowe, jako najskuteczniejszą formę nauki.
  • Osoby, które chcą mieć gwarancję, że najbliższy rok szkolny spędzą pod czujnym okiem korepetytora, mogą skorzystać z "pakietów edukacyjnych".
  • Nowością wśród korepetycji online są "dyżury" nauczycieli.

Początek roku szkolnego to czas, kiedy na poszukiwanie nauczycieli ruszają rodzice ponad 2 milionów dzieci w Polsce. Warto więc pomyśleć o tym już wcześniej. Przed pandemią zaledwie jedna trzecia obecnie pracujących korepetytorów świadczyła lekcje online – dziś tylko jedna trzecia z nich tego nie robi. Dlatego to właśnie w internecie najłatwiej znaleźć korepetytora.

Korepetycje z ogłoszenia 

W popularnych portalach z ogłoszeniami z łatwością znajdziemy ogłoszenia korepetytorów. Ogłaszają się zarówno studenci, nauczyciele, jak i wykładowcy akademiccy.

Ceny korepetycji różnią się w zależności od stopnia zaawansowania czy długości spotkań z korepetytorem. W dużych miastach, takich jak Warszawa, Katowice, Gdańsk czy Rzeszów, za godzinę korepetycji średnio zapłacić trzeba około 100 złotych. W mniejszych miastach cena spada do około 50 złotych za godzinę korepetycji. Warto pamiętać, że nie trzeba ograniczać się do szukania korepetytora tylko we własnym mieście.

Jeśli mamy problem ze znalezieniem korepetytora z danego przedmiotu blisko siebie, można zdecydować się na korepetycje online. Przed podjęciem decyzji warto potwierdzić kompetencje i przygotowanie osoby, z którą chcemy współpracować.

Dedykowane portale dopasują ucznia nauczyciela

Jeśli nie chcemy tracić czasu na przeglądanie setek ofert, negocjowanie cen i wykonywanie telefonów, możemy skorzystać z portali dedykowanych osobom poszukującym korepetycji.

Platformy skupiające w jednym miejscu osoby udzielające korepetycji i osoby szukające nauczyciela, pozwalają na szybkie dopasowanie ucznia z nauczycielem. Same wcześniej weryfikują predyspozycje i przygotowanie przyszłych korepetytorów. Niektóre z nich, tak jak platforma Nauczeni.pl, oferują nawet pomoc konsultanta edukacyjnego, który zaproponuje gotowe rozwiązania i pomoże nam zdecydować, jaki korepetytor byłby dla nas najlepszy.

Pakiety edukacyjne by być spojonym o cały rok

Osoby, które chcą mieć gwarancję, że najbliższy rok szkolny spędzą pod czujnym okiem korepetytora, mogą skorzystać z "pakietów edukacyjnych". Takie rozwiązanie proponuje między innymi portal Nauczeni.pl. Wykupując pakiet w czerwcu, zyskujemy gwarancję korepetycji na cały rok szkolny i możliwość przetestowania korepetytora jeszcze nim zaczniemy naukę.

- W zestawie dajemy dwie darmowe lekcje i dowolną liczbę zmian tego korepetytora. Jeśli pierwszy nam się z jakiegoś powodu nie spodoba, można poprosić o innego. Do końca czerwca jest promocja, która polega na tym, że za 150 złotych za cały rok można mieć gwarancję korepetytora na wrzesień i dedykowanego konsultanta edukacyjnego od Nauczeni.pl, który pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości, jak szukać tego korepetytora, kto będzie lepszy itp. Dodatkiem jest też raport o postępach w nauce, który rodzice dzieci uczących się z naszym korepetytorem będą dostawać co miesiąc - mówi Nina Wieretiło z portalu Nauczeni.pl.

Nauczyciel na dyżurze

Inną nowością wśród korepetycji online są tak zwane dyżury dla nauczycieli. To najczęściej dodatek do regularnych korepetycji. Korepetytor, który ma wolną chwilę, może zalogować się na platformie i zgłosić na "dyżur". Każdy z uczniów potrzebujący pomocy lub konsultacji może się do niego zgłosić.

- Inspirowaliśmy się tym, co dzieje się na rynku - taksówki nie trzeba zamawiać dzień wcześniej, jest aplikacja i samochód mamy praktycznie na zawołanie. Podobnie jest u nas. Uczeń, kiedy ma problem z jakimś zadaniem czy wypracowaniem, może wejść na portal i wrzucić to zadanie. Są nauczyciele, którzy cały czas są na dyżurach i mogą wziąć takie zadanie i od razu połączyć się z uczniem na szybkie, 20-minutowe korepetycje. Dzięki temu można szybko rozwiązać swój problem, nie musząc się wcześniej umawiać na korepetycje - mówi Nina Wieretiło z portalu Nauczeni.pl.

 

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!