Szymon Hołownia: doprowadzimy do tego, że dzieci po podstawówce będą umiały płynnie mówić po angielsku

Szymon Hołownia: doprowadzimy do tego, że dzieci po podstawówce będą umiały płynnie mówić po angielsku
Lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej w biurze partii w Warszawie (fot. PAP/Rafał Guz)
W całej Polsce trzeba zapewnić równy dostęp do edukacji. Polskie dzieci potrzebują dziś wiedzy historycznej, ale by pójść w przyszłość muszą po ukończeniu szkoły podstawowej znać płynnie język angielski i my do tego doprowadzimy - zadeklarował we wtorek lider Polski 2050 Szymon Hołownia.
  • W poniedziałek lider Polska 2050 ogłosił "mobilną konwencję", podczas której zaprezentowani mają być kandydaci na listy ugrupowania w nadchodzących wyborach.
  • Rozpoczynająca się we wtorek część trasy obejmie 8 województw i 12 okręgów wyborczych - rozpoczynając się od woj. lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.
  • Hołownia podczas konferencji prasowej w Chełmie (woj. lubelskie) otworzył mobilną konwencję partyjną, która odbywać się będzie pod hasłem "Cztery słowa: Polska", a jej pierwszym słowem jest "równość".

Lider Polski2050 wyjaśnił, że słowo "równość" pojawia się podczas konwencji na Lubelszczyźnie, ponieważ w tym regionie, tak jak na Podkarpaciu, niesprawiedliwość i nierówność w dostępie do szkoły, lekarza i pracy są najbardziej dotkliwe.

Według Hołowni, w dzisiejszej Polsce to miejsce urodzenia decyduje o tym, jaka będzie przyszłość dziecka, do jakiej szkoły pójdzie i na jakie uniwersytety będzie mogło się dostać. Zwrócił uwagę na potrzebę zapewnienia dzieciom w całej Polsce równego dostępu do edukacji i nauki języka angielskiego.

Czytaj też: Obostrzenia i nauka zdalna jesienią? Minister zdrowia przedstawił scenariusz

"Dzisiaj polskie dzieci potrzebują wiedzy historycznej, ale żeby pójść w przyszłość potrzebują po podstawówce mieć płynny angielski, żeby dogadać się ze światem, żeby w pełni móc z tego świata skorzystać. I my do tego doprowadzimy, że ten płynny angielski po podstawówce polskie dzieci będą umiały" - zadeklarował.

Jako przykład nierówności w Polsce podał dodatek węglowy, który jego zdaniem, ani nie jest równy, ani sprawiedliwy. Przypomniał, że koło parlamentarne Polska 2050 głosowało przeciwko ustawie o dodatku węglowym, a samą ustawę nazwał niemoralną.

"Dlatego, że ona sprawia, iż najbiedniejsi ze swoich podatków sponsorują najbogatszym 3000 zł, które oni dostaną do kieszeni" - powiedział. Ocenił, że ludzie powinni dostać więcej pieniędzy na ogrzewanie mieszkań, ale tylko ci najbardziej potrzebujący.

Czytaj też: Warszawa przygotowała punkty do nauki zdalnej

Hołownia zapewnił, że Polska 2050 "nie jest partią od narzekania", ma bardzo konkretny program i przygotowuje rozwiązania dotyczące zdrowia, edukacji, praworządności, zmian klimatycznych, rolnictwa i obronności.

Mówiąc o przygotowaniach do nadchodzących wyborów parlamentarnych stwierdził, że podczas mobilnych konwencji w poszczególnych regionach będzie przedstawiał wyborcom "kandydatów na kandydatów na posłów i senatorów". "Na tych, którzy będą ubiegać się u was o pracę" - wyjaśnił zwracając się do zebranych.

Następnie dyrektor ds. regionów stowarzyszenia Polska 2050 Agnieszka Buczyńska przedstawiła kandydatów na listy wyborcze w nadchodzących wyborach do Sejmu z okręgu nr 7: radną sejmiku województwa lubelskiego Ewę Jaszczuk i radnego miasta Kraśnik Pawła Kurka.

TAGI
KOMENTARZE1

  • Sarmata 2022-09-08 12:06:01
    Heehehehe już widzę równość według Hołowni! Równy ty, równy Ja, ale najrówniejszy Janek z listy!!!

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!