To był rok szkolny pełen wyzwań, ale dużo lepszy niż poprzedni

To był dobry rok szkolny, pełen wyzwań, ale dużo lepszy, niż poprzedni - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek na ogólnopolskim zakończeniu roku szkolnego, które odbyło się w czwartek w liceum w Siedlcach (Mazowieckie).
 • Poprzedni rok szkolny kończyliśmy w czerwcu, już tu na miejscu, w systemie stacjonarnym, ale po długim czasie nauki zdalnej, braku wspólnoty - powiedział Przemysław Czarnek.
 • Czas pandemii był bardzo trudny - zaznaczył. Wspominając mijający rok szkolny podkreślił, że dzieci powróciły do szkół 1 września ub. r. i pozostały w trybie stacjonarnym jedynie z kilkutygodniową przerwą około ferii zimowych.
 • Gratuluję uczniom świetnej pracy w tym roku szkolnym. Jestem przekonany, że wyniki matur i egzaminów ósmoklasisty będą satysfakcjonujące. Wszystkim życzę spokojnych wakacji - dodał.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wziął udział w ogólnopolskim zakończeniu roku szkolnego w I Katolickim Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach (Mazowieckie).

"To był dobry rok, pełen wyzwań, ale dużo lepszy, niż poprzedni. Poprzedni rok szkolny kończyliśmy w czerwcu, już tu na miejscu, w systemie stacjonarnym, ale po długim czasie nauki zdalnej, braku wspólnoty" - powiedział Czarnek. Ocenił, że czas pandemii był bardzo trudny.

Czytaj też: Pandemia, uchodźcy i zmiany w oświacie. Tak wyglądał rok szkolny 2021/2022

Wspominając mijający rok szkolny podkreślił, że dzieci powróciły do szkół 1 września ub. r. i pozostały w trybie stacjonarnym jedynie z kilkutygodniową przerwą około ferii zimowych.

 

"Człowiek dopiero wtedy, kiedy traci możliwość normalnego funkcjonowania wie, co to znaczy nie mieć możliwości przychodzenia do szkoły i pobierania normalnych nauk od swoich nauczycieli" - zaznaczył szef MEiN.

"Gratuluję uczniom świetnej pracy w tym roku szkolnym. Jestem przekonany, że wyniki matur i egzaminów ósmoklasisty będą satysfakcjonujące. Wszystkim życzę spokojnych wakacji" - dodał.

Czarnek przypomniał, że od 1 września 2021 r. intensywnie przystąpiono do odrabiania zaległości, które spowodowała nauka zdalna. Wyraził wdzięczność wobec wszystkich dyrektorów szkół i nauczycieli, że skorzystali z oferty resortu w postaci dodatkowych zajęć wspomagających.

"Dziękuję dyrektorom, nauczycielom za skorzystanie z naszej oferty dodatkowych zajęć wspomagających, które pozwoliły na nadrobienie zaległości po okresie nauki zdalnej dzieci" - powiedział.

"W ponad 90 proc. szkół za blisko 200 mln zł te zajęcia wspomagające do końca grudnia poprzedniego roku kalendarzowego były przeprowadzone i niewątpliwie pozwoliły na nadrobienie choćby części zaległości wynikających z nauki zdalnej" - ocenił minister.

 

TAGI
KOMENTARZE6

 • Sławomir 2022-06-27 21:08:37
  Do czechu : cesiu taki skrupulatny w wypowiedziach wieloletni nauczyciel wie,że nauczyciel nie ma nadgodzin , tylko ponadwymiarowe godziny, prawda? Zgadzasz się ze mną co do środowiska nauczycielskiego? Super wreszcie zmądrzałeś. Co do błędów,tych nie robi tylko ten co nic nie robi,prawda cesiulku?... Jak to mówią dyrektorzy " no cóż mam takich ludzi jakich mam" he He . Teraz przyznaj się ile przejmiesz tych nadwymiarowych? Boisz się, że młodzi przyjdą i zabraknie dla ciebie?  rozwiń
 • czechu 2022-06-27 20:43:23
  zdarzysz ... no i się Sławomir wyłożył .... piszemy tak : zdążysz 😡 Może Sławomir wróci do szkoły w charakterze ucznia? ...podszkolimy odrobinkę 🙂 🙂 🙂 - jest jak jest! - w szkole pracujemy na "materiale" jaki mamy 😥 o nic się nie zakładam - od września nauczycieli nie będzie brak...ować bo ci co zostaną przejmą nadgodziny tych których już w zawodzie nie ma ... tak będzie na 100% - zbyt dobrze znam środowisko nauczycielskie by twierdzić inaczej - śpij słodko  rozwiń
 • Sławomir 2022-06-27 20:25:16
  Do czechu: cesiu gdzieś ty wyczytał emocje? Emocje to jak na nocnik nie zdarzysz he He. Zachowanie klasy ha ha ktoś kto używa słowa baby i jest z tego dumny. Cesiu przez takich tchórzy jak ty którzy nie strajkowali 2019 jest tak jak jest, takie są realia cesiulku.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!