Partnerzy portalu

Tylko kilka przygranicznych szkół przeszło na nauczanie zdalne

Tylko kilka przygranicznych szkół przeszło na nauczanie zdalne
Przemysław Czarnek (fot. twitter.com/MEiN_GOV_PL)
Jest tylko kilka pojedynczych przypadków skorzystania z możliwości przejścia na tryb nauczania zdalnego w szkołach w woj. podlaskim z powodu sytuacji na granicy z Białorusią. W woj. lubelskim - żadna szkoła nie zdecydowała się na taki krok - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek.

W ubiegłym tygodniu szef MEiN Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie o możliwości przejścia na naukę zdalną w szkołach w powiatach graniczących z Białorusią. Decyzję o przejściu będzie podejmował dyrektor szkoły w uzgodnieniu z kuratorem i organem prowadzącym.

"W województwie lubelskim żaden z dyrektorów nie zdecydował się na uruchomienie tego trybu, który myśmy zaproponowali w rozporządzeniu z zeszłego tygodnia, czyli możliwości przejścia na tryb zdalny ze względu na zagrożenie na granicy" - powiedział w Polsat News szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Ocenił, że dyrektorzy nie czują zagrożenia. "Czują się bezpieczni dzięki pracy służb" - dodał.

"W woj. podlaskim wiem, że było kilka pojedynczych przypadków skorzystania z tego rozporządzenia" - dodał. W poniedziałek Kuratorium Oświaty w Białymstoku podało, że w szkołach w Nowym Dworze i w Kuźnicy w powiecie sokólskim uczniowie będą się w najbliższym czasie uczyć w trybie zdalnym.

Czarnek pytany o to, czy jest powszechny strach wśród uczniów i rodziców w związku z sytuacją na granicy, powiedział, że działania służb oraz wyjaśnienia dyrektorów szkół młodzieży, co się dzieje powoduje, że poczucia zagrożenia, "jakiego można było jeszcze przewidywać w zeszłym tygodniu - nie ma".

"Utrzymujemy to rozporządzenie, które w każdej chwili będzie pozwalało dyrektorom szkół bez formalizmów i bez biurokracji podejmować decyzję o przejściu w tryb zdalny, jeśli będzie niepokój wśród dzieci, młodzieży i wśród rodziców" - podkreślił Czarnek.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!