Partnerzy portalu

Uczniowie dostaną "500 plus" na cele edukacyjne

Uczniowie dostaną "500 plus" na cele edukacyjne
Wadowice wypłacą uczniom po 500 zł na potrzeby edukacyjne (fot. freepik)
Samorząd Wadowic wypłaci jeszcze w tym roku rodzicom dzieci ze szkół podstawowych w mieście jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł na cele edukacyjne – poinformowała rzecznik magistratu Małgorzata Targosz-Storch.

Wadowice wypłacą uczniom po 500 zł na potrzeby edukacyjne

Samorząd Wadowic wypłaci rodzicom dzieci ze szkół podstawowych jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł na cele edukacyjne

"Świadczenie może otrzymać 3245 uczniów. Gmina przeznaczyła na ten cel ponad 1,62 mln zł. (…) Zgodę wyraziła już rada miejska. Szacujemy, że uda nam się wypłacić pieniądze do końca listopada, a najdalej do końca roku" - powiedziała Targosz-Storch.

Czytaj też: Statut szkoły, który łamie prawo. Ten raport ujawnia, że w Polsce to norma

Rzecznik powiedziała, że świadczenie przysługuje dzieciom uczęszczającym do szkół podstawowych. "Jest ono na zajęcia pozalekcyjne. Czy to będą przykładowo lekcje języka obcego, tańca, śpiewu, zajęcia sportowe, gimnastyka korekcyjna, korepetycje, o tym zdecydują rodzice" - wyjaśniła.

Świadczenie przysługuje jednemu z rodziców dziecka, który jako pierwszy złożył wniosek

Świadczenie przysługuje jednemu z rodziców dziecka, który jako pierwszy złożył wniosek, posiada pełne prawa rodzicielskie i mieszka w gminie Wadowice.

Czytaj też: Wykształceni rodzice częściej wysyłają dzieci na korepetycje

Żeby otrzymać świadczenie należy do 30 listopada złożyć wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Nie obowiązuje kryterium dochodowe. "To świadczenie jest podobne do rządowego 500+. Nie będziemy weryfikowali jego wydatkowania. Każdy, kto ma dzieci wie najlepiej, na co przeznaczyć pieniądze" - dodała Targosz-Storch.

"Wadowicki Bon Edukacyjny" był jedną z elementów programu wyborczego Bartosza Kalińskiego (PiS), który wygrał w 2018 r. wybory na burmistrza.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!