Partnerzy portalu

Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział w akcji "Szkoła pamięta"

Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział w akcji "Szkoła pamięta"
Zgłoszenia mogą wysłać wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do 28 października (fot. twitter.com/MEiN_GOV_PL)
Już po raz trzeci zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w akcji MEiN „Szkoła pamięta”. Na zgłoszenia czekamy do 28 października. Finał akcji zaplanowany jest na piątek, 29 października - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki.
  • Aby zgłosić się do akcji, należy wypełnić ankietę dostępną w Strefie Pracownika Systemu Informacji Oświatowej.
  • Zgłoszenia mogą wysłać wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do 28 października do godz. 23.59. Finał akcji odbędzie się w piątek, 29 października.
  • Każda szkoła, która zgłosi chęć udziału, będzie mogła pobrać specjalny logotyp, a po zakończeniu przedsięwzięcia otrzyma pamiątkowy dyplom od Ministra Edukacji i Nauki"

"Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy szkoły do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta" - napisano w komunikacie prasowym.

Jak poinformowało biuro prasowe MEiN, aby zgłosić się do akcji, należy wypełnić ankietę dostępną w Strefie Pracownika Systemu Informacji Oświatowej. Zgłoszenia mogą wysłać wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do 28 października do godz. 23.59. Finał akcji odbędzie się w piątek, 29 października.

"Każda szkoła, która zgłosi chęć udziału, będzie mogła pobrać specjalny logotyp, a po zakończeniu przedsięwzięcia otrzyma pamiątkowy dyplom od Ministra Edukacji i Nauki" - napisano w komunikacie.

"Szkoła pamięta to akcja MEiN odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych" - wyjaśniono.

"Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności - wskazało zachęcając do udziału w akcji" - dodano.

W ramach akcji resort proponuje takie działania, jak: odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i poznanie związanej z nimi historii; uporządkowanie bezimiennych i opuszczonych grobów w okolicy; przygotowanie wystawy/gazetki ściennej poświęconej lokalnemu bohaterowi lub postaci ważnej dla historii; przygotowanie prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych; odszukanie pamiątek rodzinnych (zdjęcia, przedmioty) przekazywanych z pokolenia na pokolenie i przygotowanie prezentacji na ich temat; zorganizowanie wycieczki patriotycznej; spotkanie z osobą popularyzującą historię danego regionu; opracowanie prezentacji multimedialnej, która będzie mogła być wykorzystana podczas zajęć lekcyjnych, np. prezentacja dotycząca jakiejś postaci lub rocznicy historycznej; wsparcie organizacji pomagających Polakom i Polonii za granicą, w tym opiekujących się miejscami pamięci poza granicami naszego kraju.

"Akcja Szkoła pamięta rozpoczęła się w 2019 roku. W pierwszej edycji przedsięwzięcia uczestniczyło 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. W 2020 roku w akcji wzięło udział 6 222 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z całego kraju. W inicjatywę włączyło się także 40 polonijnych placówek oświatowych z całego świata" - wskazało Ministerstwo. "W 2020 roku ze względu na pandemię COVID-19 zachęcaliśmy przede wszystkim do działań on-line i o charakterze multimedialnym" - dodano.

TAGI
KOMENTARZE2

  • ECH 2021-10-25 08:31:18
    Osoba podpisującą się "MamPrawoŻyć" pod każdym artykułem zamieszcza ten sam absurdalny wpis. Droga redakcjo, może czas "zbanować" trolla?
  • MamPrawoŻyć 2021-10-23 04:46:39
    Na pewno nie jest patriotyzmem gdy osoba PEDAGOGA Z SZKOŁY IMIENIA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II Z PREMEDYTACJĄ WYKAŃCZA LUDZI... OBRZYDLIWYM ODOREM KULINARNYM WTŁACZANYM IM CELOWO I ZŁOŚLIWIE DO MIESZKANIA PRZEZ KRATKĘ WENTYLACYJNĄ! I robi TO wiedząc że tym ludziom z tego powodu naprawdę grozi ŚMIERĆ! I n...a dodatek na podstawie fałszywych oskarżeń nasyła na tych ludzi policję! TO NA PEWNO NIE JEST PATRIOTYZM !  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!