Uczniowie nie mogą teraz wrócić do szkół. Nadciąga trzecia fala epidemii

Uczniowie nie mogą teraz wrócić do szkół. Nadciąga trzecia fala epidemii
Uczniowie nie wrócą teraz do szkół (fot. shutterstock)
Starsze dzieci ze szkół podstawowych nie mogą teraz wrócić do szkół i stacjonarnej nauki, nadciąga trzecia fala epidemii – powiedział PAP w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Wiemy, jakie skutki zdalna nauka i izolacja ma m.in. dla ich psychiki, ale musimy patrzeć na sytuację epidemiczną – dodał.

"Na pewno teraz nie może zapaść decyzja o powrocie wszystkich dzieci do szkół. Trudno też dziś powiedzieć, kiedy to nastąpi. Nie ma na tę chwilę żadnych przesądzonych terminów. Może to zabrzmi banalnie, ale naprawdę najważniejsza jest dynamika zakażeń i +zajętość+ covidowych łóżek" - powiedział rzecznik.

"Zależy nam, by starsze dzieci wróciły do szkół, bo wiemy, jakie zdalna nauka i izolacja rodzą skutki, m.in. dla ich psychiki" - dodał.

Czytaj też: Zmiany w obostrzeniach. Rząd robi krok wstecz

Andrusiewicz zaznaczył, że powrót uczniów do stacjonarnej edukacji to jeden z priorytetów odmrażania obostrzeń i ograniczeń. "Ale odpowiedzialnie nie możemy tego teraz zrobić, gdy nadciąga trzecia fala epidemii" - stwierdził.

Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban powiedział w Programie I Polskiego Radia, że istnieją przesłanki do tego, by "zacząć rozważać w tych miejscach, w tych województwach, gdzie notuje się małą liczbę zakażeń, by dzieci ze wszystkich klas szkół podstawowych wróciły do nauki stacjonarnej".

Minister Adam Niedzielski pytany w internetowej części rozmowy w RMF FM o powrót dzieci do stacjonarnej nauki, powiedział, że "bardzo by chciał, żeby po Wielkanocy dzieci już poszły do szkoły". "To jest taki mój cel i moja orientacja, moje oczekiwanie, ale znowu (...) możemy sobie dywagować, ale rzeczywistość pokaże, gdzie będziemy w sensie rozwoju pandemii na koniec marca" - dodał.

TAGI
KOMENTARZE18

  • o swoje zawalczą 2021-02-27 10:38:59
    "widzę,że o 2.45 miałeś nową wizję. W całej EU odtrąbią ustąpienie pandemii przed wakacjami i będzie się działo." - śmiej się śmiej, ludzie sami się wkurzą, dawne porządki pozaprowadzają, a wojsko i policję przeciwko własnym rządom skierują i dopiero wtedy będzie wesoło. UE niech sobie rob...i co chce, państwa narodowe myślą samodzielnie a nie zbiorczo, kolektywnie jak w komunie jakiejś.  rozwiń
  • Rodzic 2021-02-26 21:23:18
    Do Doradca metodyczny: zakopiec - kolokwialnie Zakopane, myślałam że, się domyślisz ☺️ śmiało możesz się szczepić w Twoim przypadku nie ma ryzyka 😁 w porównaniu do ciebie jestem osobą wyjątkowo kulturalną. Pilnujesz na mnie? Odpowiedź już po 20 minutach, naczelny troll krótko was tam na farmie trzy...ma 😎 szkoda tylko że, tak słabo płaci że, musisz sobie nabijać po kilka wpisów jeden za drugim, ale Cię rozumiem każdy chce żyć. Proszę o conajmniej trzy odpowiedzi 🤣😂🤣😂🤣  rozwiń
  • Doradca metodyczny 2021-02-26 15:55:24
    Rodzic, wyobraź- pamiętaj ź. Dlaczego piszesz Zakopiec małą literą. To jakiś game over miał w nocy wizję. Nie posądzam, żeby w zimowej stolicy nie było internetu. Wnet będę miała drugą dawkę szczepionki, nie mogę się przeziębić. Wokół domu mam dużo iglaków, powietrze nie jest takie złe. Postar...aj się pisać z większą kulturą, bo przecież chciałaś, żeby było kulturalnie.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!