Uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej? Minister przedstawił strategię

 • PAP/AT
 • 1 lutego 2022 - 09:02
Uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej? Minister przedstawił strategię
Najpóźniej 28 lutego wracamy do nauki stacjonarnej - powiedział Przemysław Czarnek (fot. shutterstock)
Cały czas analizujemy sytuację. Najpóźniej 28 lutego wszyscy wracamy po feriach do nauki stacjonarnej po to, żeby ją kontynuować do końca roku. Taka jest nasza strategia – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Czarnek poinformował w PR24, że strategia MEiN opiera się na nauce stacjonarnej w szkołach.

Przypomniał, że dzieci wróciły do nauki stacjonarnej już w czerwcu ubiegłego roku. Dodał, że nauka stacjonarna trwała nieprzerwanie od 1 września 2021 r. aż do świąt Bożego Narodzenia.

"Teraz, z uwagi na tę liczbę zakażeń, która jest coraz większa i ona będzie jeszcze większa w tym tygodniu - wykorzystując również przerwę feryjną, wprowadziliśmy naukę zdalną do 27 lutego. Dla większości województw oznacza to nieco ponad 2 tygodnie nauki zdalnej, bo 2 tygodnie to są ferie zimowe" - zaznaczył.

Czarnek przyznał, że dla tych województw, które właśnie zakończyły ferie i rozpoczęły naukę, oznacza to 4 tygodnie nauki zdalnej.

"Tu cały czas pani minister Marzena Machałek, która stoi na czele rady bezpieczeństwa przeciwcovidowego (...), analizuje sytuację. Bo jeśli sytuacja by na to pozwalała, będziemy dążyć do tego, ażeby skrócić ten okres nauki zdalnej, przynajmniej w tych pięciu województwach, które rozpoczęły ferie wcześniej i już te ferie się skończyły" - zapowiedział.

"Cały czas analizujemy sytuację. Najpóźniej 28 lutego wszyscy wracamy po feriach do nauki stacjonarnej po to, żeby ją kontynuować do końca roku. Taka jest nasza strategia" - stwierdził szef MEiN.

TAGI
KOMENTARZE10

 • Nauczycielka 2022-02-10 17:27:53
  Do Jan: Korepetycje?? Kto ich udziela?? WSZYSCY NAUCZYCIELE??? Jeśli nawet, to korepetycje z reguły dotyczą kontaktu z jedną osobą, a nie z 35 naraz, co 45 minut z innymi 35. Kolejny dobrze poinformowany
 • Niestety nauczycielka 2022-02-10 17:24:36
  Do Piotr: fryzjerzy nie muszą, ale chcą, w każdej chwilo MOGĄ zamknąć zakład, ale…nie chcą :) Kasjerki NIGDY nie przebywają z zarażoną osobą dłużej niż kilka minut, nauczyciele Minimum 45 minut, z reguły z kilkoma zarażonymi - transmisja wirusa jakby inna, ale to chwytliwy slogan porównywać biedne... kasjerki i jeszcze biedniejsze fryzjerki z nauczycielami :)  rozwiń
 • Piotr 2022-02-07 17:44:37
  Do Dowody : fryzjerzy, kasjerki nie zarażają się a uciemiężeni nauczyciele jak zwykle maja podpórkę nawet z covid :)

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!