Partnerzy portalu

Uczniowie z Sosnowca na praktykach w Hiszpanii

Uczniowie z Sosnowca na praktykach w Hiszpanii
Adobe Stock
Grupa 15 uczniów z sosnowieckiego Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich od soboty 31 marca przebywa na praktykach zawodowych w hiszpańskim regionie Valencia.
Tam w ramach projektu Leonardo da Vinci przez miesiąc będą mieli okazję nauczyć się zawodu. Do Polski wrócą 28 kwietnia.

Młodzi Polacy z sosnowieckiej placówki będą odbywali praktyki zawodowe związane bezpośrednio z tematem projektu, a mianowicie „Inwestujemy w naukę i doświadczenie poprzez praktyki zagraniczne”.

Uczniowie biorący udział w projekcie, zanim wyjechali z kraju, specjalnie przygotowywali się do miesięcznego pobytu w Hiszpanii, przede wszystkim pod kątem językowym. Uczniowie brali udział w stugodzinnym kursie języka hiszpańskiego, dodatkowych zajęciach języka angielskiego, a także byli przygotowywani pod kątem kulturowym i psychologicznym.

Partnerem projektu jest hiszpańska firma Esmovia, która kieruje uczniów do najlepszych hoteli i restauracji Valencii. W czasie wolnym dla uczniów zorganizowane zostaną 3 wycieczki, które pozwolą im zapoznać się z kulturą i tradycjami Hiszpanii.

Dzięki znajomości języka hiszpańskiego uczniowie będą mogli nawiązać lepsze kontakty z rówieśnikami w Hiszpanii. Każdy uczestnik otrzyma po zakończeniu stażu dokument Europass Mobility potwierdzający zdobycie nowych umiejętności. Dodatkowymi produktami finalnymi projektu będę słowniki polsko – hiszpańskie i przewodnik po Hiszpanii.
TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!