Unieważniona matura. Jedno zdjęcie powodem powtórki

  • aw
  • 20 maja 2022 - 16:51
Unieważniona matura. Jedno zdjęcie powodem powtórki
Przez złą decyzję jednej uczennicy, kłopot mają wszyscy maturzyści z sali, w której pisała egzamin (fot.pixabay)
Jedna z uczennic ciechanowskiego liceum podczas matury pisemnej zrobiła zdjęcie arkusza egzaminacyjnego i zamieściła go w sieci. Decyzja Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie wszystkie osoby zdające w tej samej sali egzamin będą musiały go powtórzyć.

Sprawę opisał jako pierwszy portal Ciechpress.pl. Do wybryku uczennicy doszło w ubiegły piątek (13 maja) podczas matury z rozszerzonego WOS-u. Dziewczyna w trakcie egzaminu zrobiła zdjęcie arkusza egzaminacyjnego swoim telefonem komórkowym i zamieściła w mediach społecznościowych.

Szybko ustalono, kto zrobił zdęcie, bo obok arkusza uczennica uwieczniła tejże swój... dowód osobisty. Za złamanie zakazu korzystania ze sprzętu elektronicznego w czasie matury dziewczynie został unieważniony cały egzamin na poziomie rozszerzonym z WOS-u, z brakiem możliwości powtarzania go.

Czytaj też: Egzamin ósmoklasisty w maju już na stałe - prezydent podpisał nowelizację

Pozostałe osoby, które tego dnia razem z nią zdawały w tej samej sali maturę będą miały powtórzyć test 7 czerwca.

- W sali, w której do egzaminu przystępowali zdający doszło do nieuprawnionego ujawnienia materiałów poprzez udostępnienie w sieci treści arkusza egzaminacyjnego z wiedzy o społeczeństwie przez jedną z osób przystępujących do tego egzaminu. Powyższe naruszenie mogło wpłynąć na wyniki egzaminu. Na podstawie powyższego unieważniam egzamin z tego przedmiotu wszystkich zdających i zarządzam jego ponowne przeprowadzenie - wyjaśniła Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!