Partnerzy portalu

Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie otwiera kierunek lekarski

Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie otwiera kierunek lekarski
UJD powstał w 1971 r. jako Wyższa Szkoła Nauczycielska (fot. Jacek Śliwiński/wikipedia/CC BY-SA 4.0)
Uniwersytet Jana Długosza, który pod tą nazwą od 1 czerwca funkcjonuje w Częstochowie, otwiera od przyszłego roku akademickiego kierunek lekarski.

Od czwartku 1 czerwca 2023 r. dotychczasowy Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie przekształcił się w Uniwersytet Jana Długosza. Ustawę z 14 kwietnia 2023 r., zmieniającą nazwę uczelni na Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie prezydent podpisał 1 maja 2023 r.

 

Uczelnia powstała w 1971 r. jako Wyższa Szkoła Nauczycielska, potem stała się Wyższą Szkołą Pedagogiczną, by następnie przekształcić się w Akademię Jana Długosza.

Uczelnia na przełomie lat 2022/2023 poszerzyła zakres prac naukowych i ofertę dydaktyczną. Wzmocnienie prestiżu uniwersytetu nastąpiło po ogłoszenia wyników ewaluacji. W tym roku ogłoszono rekrutację w nadchodzącym roku akademickim 2023/2024 kandydatów na studia na nowo otwarty kierunek lekarski.

Kadrę uniwersytetu stanowi ponad 690 pracowników, w tym niemal 460 nauczycieli akademickich, 165 pracowników naukowo-dydaktycznych, w tej liczbie 50 profesorów tytularnych. Składa się z sześciu wydziałów: Humanistycznego, Nauk Społecznych, Prawa i Ekonomii, Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych, Nauk o Zdrowiu oraz Sztuki.

 

Zainteresowani mogą studiować na niemal 50 kierunkach, do tego dochodzi blisko 40 studiów podyplomowych, można także podjąć prawie 50 kursów i szkoleń.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!