Partnerzy portalu

Uroczystość w Kancelarii Premiera. Dla kogo odznaczenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej?

  • PW
  • 11 października 2019 - 19:00
Uroczystość w Kancelarii Premiera. Dla kogo odznaczenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
11 października w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zorganizowano uroczystość z okazji wypadającego w poniedziałek Dnia Edukacji Narodowej. Szef Ministerstwa Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski uhonorował nauczycieli i osoby szczególnie zasłużone dla oświaty. Przedstawiamy listę odznaczonych.
  • Dariusz Piontkowski podkreślił, że nauczyciel to zawód szczególny, dzięki któremu można liczyć, że kolejne pokolenia zachowają ciągłość tożsamości narodowej i kulturowej.
  • 25 nauczycielom nadano honorowy tytuł Profesora Oświaty, przyznawany nauczycielom dyplomowanym za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.
  • Wręczono też m.in. medale za długoletnią służbę i medale Komisji Edukacji Narodowej. 

Podczas uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów szef resortu edukacji zwrócił uwagę, że relacja między uczniem a nauczycielem to relacja mistrza z uczniem, w której mistrz przekazuje swoją wiedzę i umiejętności.

- Wszyscy życzymy nauczycielom jak najlepszej pracy. Dołączamy się do tego, aby ta praca była doceniana nie tylko i wyłącznie pod względem materialnym, finansowym - powiedział Dariusz Piontkowski.

Postanowieniem Prezydenta RP, na wniosek Ministra Edukacji Narodowej, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, Medalem Złotym Za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali:

- Stefan Rymon-Lipinski - z Kuratorium Oświaty w Gdańsku
- Mirosław Śnigórski – z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu
- Jacek Tarkota – z Kuratorium Oświaty w Katowicach
- Renata Ubych - z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie

Dodatkowo Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości otrzymał Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”.

Zobacz też Ponad 90 pedagogów odebrało nagrody prezydenta Miasta Poznania.

25 nauczycielom nadano honorowy tytuł Profesora Oświaty, przyznawany nauczycielom dyplomowanym za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami. 

Tytuł honorowy Profesora Oświaty otrzymali:

- Elżbieta Bednarz – z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej i Liceum „Samuel” w Warszawie.
- Bożena Maria Bendig – z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie.
- Małgorzata Białek – z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Toruniu.
- Małgorzata Czuj – ze Szkoły Podstawowej w Łabuniach.
- Barbara Dembek-Bochniak – z Zespołu Szkół Samochodowych w Gdańsku.
- Elżbieta Dmitrowska-Kaduk – ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Leżajsku.
- Elżbieta Dybek – ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu.
- Bożena Genowefa Grabińska – z Zespołu Szkół Powiatowych w Troszynie.
- Iwona Maria Jasińska – ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie.
- Grażyna Jurek – z Zespołu Szkół nr 1 w Tychach.
- Małgorzata Klimczak – z II Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.
- Joanna Kuropatwa – z Kuratorium Oświaty w Łodzi.
- Andrzej Mirosław Matusiewicz – z Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach.
- Jarosław Miszczyk – z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kazimierzy Wielkiej. 

- Leszek Mordarski – z Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej.

- Jadwiga Nijakowska-Jędrzejewska – z Państwowej Szkoły Muzycznej w Zduńskiej Woli.

- Mirosława Nowak-Dobrychłop – z Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie.
- Pan Grzegorz Papalski – z Samorządowego Ośrodka Doskonalenia w Częstochowie.
- Katarzyna Parszewska – z Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
- Joanna Pawłowicz – z Zespołu Szkół nr 6 w Szczecinku.
- Barbara Sękalska – ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Kielcach.
- Ewa Skrzywanek – z Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.
- Małgorzata Szeląg – z Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.
- Jacek Szuty – z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu.
- Adam Jan Tomaszewski – z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Sprawdź też MEN nagrodził najlepszych nauczycieli.

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla rozwoju oświaty i wychowania „Medalem Komisji Edukacji Narodowej” odznaczeni zostali:

- Tadeusz Bosman-Krzyżanowski - ze Szkoły Podstawowej nr 37 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy
- Teresa Bursa – z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Radomiu
- Dariusz Domański – z Kuratorium Oświaty w Katowicach
- Joanna Demczyna – z Kuratorium Oświaty w Gdańsku
- Jolanta Grzyb – ze Szkoły Podstawowej w Zembrowie
- Jolanta Kuropatwa – z Kuratorium Oświaty w Łodzi
- Marlena Krzyżanowska - ze Szkoły Podstawowej nr 37 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy
- Justyna Krawczyńska – z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Rojowie
- Irena Lesiak – z Kuratorium Oświaty w Łodzi
- Beata Miszczuk – z Kuratorium Oświaty w Olsztynie
- Barbara Murawska – z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
- Bożena Obuchowska – z Kuratorium Oświaty w Białymstoku
- Sylwester Ozga – ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach
- Magdalena Pastuszka – z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 34 w Radomiu
- Maciej Pilecki – z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie
- Agnieszka Reut – ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Olsztynie
- Monika Skałecka - z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
- Rafał Skrzypiński – z Kuratorium Oświaty w Gdańsku
- Bogdan Trojanek – Prezes Królewskiej Fundacji Romów
- Grzegorz Wierzchowski – z Kuratorium Oświaty w Łodzi
- Mirosław Wójcik – ze Szkoły Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie
- Anna Żarnowska – z Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymali:

- Bożena Chodyniecka – ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku
- Małgorzata Iwankiewicz – z Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu
- Aneta Krawczyk –z Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Błotnicy
- Elżbieta Pietruszkiewicz – ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Różankach
- Magdalena Piwowarska – z X Liceum Ogólnokształcącego im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej w Gdyni
- Małgorzata Purcelewska – z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sikorzu
- Paweł Putowski – z XXI Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Lublinie
- Jadwiga Roszak – z Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Stargardzie
- Elżbieta Suwała – z Zespołu Szkół Zawodowych w Wołowie
- Małgorzata Tranowska – ze Szkoły Podstawowej nr 33 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kielcach
- Bożena Ulchurska-Jackowska – z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie
- Dorota Urban – z Zespołu Placówek Szkolno-Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Ostródzie
- Grzegorz Urbanek – z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie
- Renata Witczak –ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krotoszynie
- Urszula Zaleska – z Zespołu Szkół nr 1 w Tychach

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!