W 94,2 proc. szkół podstawowych uczniowie klas I-III uczyli się stacjonarnie

W 94,2 proc. szkół podstawowych uczniowie klas I-III uczyli się stacjonarnie
Od 22 marca do 11 kwietnia uczniowie klas I-III szkół podstawowych w całym kraju mają uczyć się zdalne (fot. shutterstock)
W 10 169 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka w piątek (19 marca) była prowadzona w trybie stacjonarnym – poinformowało MEiN. Chodzi o 94,2 proc. szkół podstawowych w 12 województwach. W 103 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 528 w trybie mieszanym.

Statystyka obejmuje 12 województw, wyłączając woj. lubuskie, mazowieckie, pomorskie i warmińsko-mazurskie, w których od 15 marca nauka prowadzona była w trybie hybrydowym - połowa uczniów ma zajęcia stacjonarnie w szkole, a druga połowa zdalne w domu.

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało także, że w trybie stacjonarnym w piątek pracowało 14 625 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, czyli 95,6 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 149 przedszkoli, a 526 w trybie mieszanym. Dane pochodzą z całego kraju - przedszkola czynne są we wszystkich województwach.

Dane te pokazują stan z piątku z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

O przejściu szkoły, przedszkola lub placówki wychowania przedszkolnego na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

MEiN zapewnia, że sytuacja w szkołach podstawowych i w przedszkolach jest monitorowana.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie, 18 stycznia wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach. Jednak ze względu na sytuację epidemiczną w regionach od 15 marca w woj. lubuskim, mazowieckim, pomorskim i w warmińsko-mazurskim uczniowie uczą się hybrydowo. W pozostałych 12 województwach najmłodsi uczniowie uczą się stacjonarnie w szkołach.

Sytuacja ta zmieni się w poniedziałek. Od 22 marca do 11 kwietnia uczniowie klas I-III szkół podstawowych w całym kraju mają uczyć się zdalne.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie.

Jesienne zawieszenie zajęć stacjonarnych nie obejmowało przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki do nauki stacjonarnej wróciły pod koniec maja ub.r.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!