Partnerzy portalu

W czwartek rozpoczyna się dodatkowa sesja maturalna

  • PAP/rs
  • 1 czerwca 2023 - 06:07 | Aktualizacja: 1 czerwca 2023 - 06:20
W czwartek rozpoczyna się dodatkowa sesja maturalna
W czwartek rozpocznie się dodatkowa sesja egzaminów maturalnych (Fot. archiwum PAP/Marcin Bielecki)
W czwartek o godz. 9.00 egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się dodatkowa sesja egzaminów maturalnych. Przystąpią do nich ci maturzyści, którzy nie mogli ich zdawać w sesji głównej, majowej, z powodów zdrowotnych lub losowych.

Do egzaminu maturalnego w sesji dodatkowej mogą przystąpić tylko ci abiturienci, którzy nie mogli go zdawać w sesji głównej z przyczyn zdrowotnych lub losowych, złożyli w tej sprawie wniosek do dyrektora właściwej okręgowej komisji egzaminacyjnej i otrzymali od niego zgodę. Są to zarówno tegoroczni absolwenci liceów ogólnokształcących, techników, szkół branżowych II stopnia, jak i absolwenci z wcześniejszych roczników.

W tym roku egzaminy maturalne przeprowadzane są w dwóch formułach. W nowej formule (Formuła 2023) do egzaminów przystępują tegoroczni absolwenci czteroletnich liceów ogólnokształcących. Tegoroczni absolwenci techników, którzy ukończyli czteroletnie technikum, i absolwenci szkół branżowych II stopnia zdają maturę w starej formule (Formuła 2015).

Z danych przekazanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wynika, że w sesji dodatkowej do egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym ma przystąpić 327 abiturientów, na poziomie rozszerzonym 172 osoby. Do egzaminu pisemnego z matematyki na poziomie podstawowym ma przystąpić 474 osoby, a na poziomie rozszerzonym - 204 osoby.

Dodatkowa maturalna sesja egzaminów pisemnych potrwa do 19 czerwca. Egzaminy - tak jak w sesji głównej - przeprowadzane będą rano (rozpoczną się o godzinie 9.00) i po południu (o godzinie 14.00). Wyniki matur ogłoszone zostaną 7 lipca,

 

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!