Partnerzy portalu

W Gdańsku kurs polskiego dla 140 nauczycieli z Ukrainy

W Gdańsku kurs polskiego dla 140 nauczycieli z Ukrainy
Gdańsk (fot. arch.)
Wśród uchodźców z Ukrainy jest wielu nauczycieli. Mogliby i chcą uczyć też u nas, ale nie znają jeszcze naszego języka. I to z myślą o nich zorganizowany zostanie w Gdańsku kurs języka polskiego. Będzie mogło w nim uczestniczyć około 140 osób.

Kurs odbędzie się dzięki wsparciu samorządu województwa pomorskiego, który przekaże na ten cel 980 tys. zł.

- W wyniku trwającej wojny na Ukrainie na Pomorze przybyło 74 tys. osób, wśród nich jest wiele osób posiadających uprawnienia nauczycielskie - mówi Józef Sarnowski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Czytaj też: Uczniowie z Ukrainy na egzaminie ósmoklasisty mieli do wyboru napisanie rozprawki lub opowiadania

Dofinansowany przez samorząd woj. pomorskiego kurs polskiego dla ukraińskich nauczycieli odbędzie się w formie hybrydowej.

- Będą to zajęcia on-line oraz tradycyjne spotkania. Podczas 390 godzin lekcyjnych uczestnicy opanują język polski na poziomie B1 i B2 - informuje wicemarszałek.

Ale to nie wszystko. Program obejmuje także wiedzę z zakresu funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w Polsce. Co więcej, podczas kursu jego uczestnicy będą mieli zapewnione zakwaterowanie oraz wyżywienie. Rodzicom zostanie również zapewniona opieka nad dziećmi.

Warto dodać, że kurs będzie organizowany w Pomorskiej Szkole Hybrydowej w Centrum Edukacji Nauczycieli (CEN) w Gdańsku. Jest tam profesjonalnie wyposażone studio do transmisji na żywo - streamingu on-line. - Realizowane w nim mogą być w formie zdalnej różnorodne wydarzenia w wysokiej jakości technicznej full HD oraz nagrania studyjne i postprodukcje. Natomiast dzięki systemowi greenbox możliwe będzie stworzenie dowolnej scenografii w przestrzeni wirtualnej - opisuje Ewa Furche, dyrektor gdańskiego CEN.

Pomorska Szkoła Hybrydowa powstała w ramach realizowanego przez samorząd województwa programy Zdolni z Pomorza.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!