Partnerzy portalu

W Łodzi ferie na sportowo, w bibliotece, teatrze i na półkoloniach

W Łodzi ferie na sportowo, w bibliotece, teatrze i na półkoloniach
Łódź (Fot. Shutterstock)
Ponad 1,7 tys. uczniów szkół podstawowych w Łodzi skorzysta z półkolonii w trakcie ferii, które zaczynają się w Łódzkiem w poniedziałek. Ofertę dla dzieci i młodzieży przygotowały miejskie instytucje kultury i sportu. Tańsze o połowę będą też ślizgawki i pływalnie.
  • Półkolonie dla łódzkich uczniów klas I-IV zorganizowało blisko 40 szkół i instytucji.
  • Zaplanowano zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne i muzyczne, informatyczne, wspólne wyjścia do kina, teatru, muzeum i do figloraju.
  • Dzieci mogą uczestniczyć w nich od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-17.00.

"Na półkoloniach na pewno nie będzie nudno. Chcemy odciągnąć dzieci od komputera czy telefonu, dlatego będzie mnóstwo ciekawych zajęć aktywizujących uczniów. Biorąc pod uwagę zainteresowanie półkoloniami podczas poprzednich ferii, przygotowaliśmy więcej miejsc" - zapewniła wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne, podobnie jak podróże komunikacją miejską. Koszt ponoszony przez rodziców to 20 zł dziennie, będące ekwiwalentem za drugie śniadanie i obiad.

Ferie w duchu sportowym będzie można spędzić też na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Łodzi. W halach przy ul. Skorupki i Małachowskiego zajęcia z różnych dyscyplin sportowych (m.in. piłka nożna, siatkówka, koszykówka, unihokej) poprowadzą trenerzy.

Czytaj też: W Poznaniu ruszył nabór wniosków do miejskiego programu usuwania azbestu

W czasie ferii bilety wstępu na miejskie ślizgawki - dla młodzieży do 20 lat - będą tańsze o połowę, podobnie jak opłaty za wypożyczenie łyżew. Podobne zniżki obowiązywać mają na pływalni "Wodny Raj".

Nie zabraknie także oferty kulturalnej i edukacyjnej. EC 1 zaplanowano turnus "Na tropie odkryć małych i dużych" z zajęciami laboratoryjnymi, wizytą u Alchemika, pokazami popularnonaukowymi, grami terenowymi i zwiedzaniem ekspozycji Centrum Nauki i Techniki. Kolejny tydzień upłynie zaś pod hasłem "Na tropie żywiołów", oferując m.in. zajęcia pszczelarskie, zajęcia na wystawie pyłków, warsztaty i gry oraz pokazy popularnonaukowe w Kinie Sferycznym

W Muzeum Miasta Łodzi będzie można poznać sekrety jednego z najpiękniejszych łódzkich pałaców i tajemnice, które kryje przeszłość miasta. Centralne Muzeum Włókiennictwa przygotowało ofertę dla rodzin polskich i ukraińskich. Oprócz zwiedzania wystaw, można uczestniczyć w warsztatach "Prawa dla wszystkich", komunikacyjnych bez słów - wykorzystujących gesty, światło czy obraz, a także poświęconych światom podmorskim.

Z kolei na filmowe opowieści z Pingwinem Pik-Pokiem, familijne seanse, warsztaty dźwiękowe Cisza na planie!, przedpremierowy seans filmu "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona", zajęcia z tworzenia filmu techniką animacji poklatkowej połączone z jego wspólnym udźwiękowieniem zaprasza Muzeum Kinematografii.

Teatr Pinokio zaplanował premierę spektaklu "Wojnokraka" (21 stycznia) oraz warsztaty z empatii, zabawy z dawnych podwórek, a Teatr Arlekin - pokazy spektakli "Jedno oko na Maroko", "Wielka zagadka Misia Uszatka", "Huśtawka". Z kolei w Teatrze CHOREA będzie można wziąć udział w warsztatach teatralnych, a także: gier i zabaw integracyjnych, taneczno-ruchowych, plastycznych, recyklingowych, sportowo-ruchowych, kolażu.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi w czasie ferii zorganizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży "Robot Dash z Biblioteki zaprasza w podróż wehikułem czasu" oraz o książkach i komiksach dla najmłodszych, literacko-plastyczne, a także o patronie placówki.

Wiele atrakcji na najmłodszych mają też: Muzeum Tradycji Niepodległościowych (lekcje "Tajemnice Litzmannstadt", " A to Polska właśnie!", "Muzeum bez tajemnic"), Zakład Wodociągów i Kanalizacji (zwiedzanie oczyszczalni ścieków i uzdatniania wody), Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (warsztaty o ekologii), Centrum Dialogu (warsztaty działań twórczych, inspirujących do rozwijania empatycznych postaw).

Ferie w woj. łódzkim rozpoczną się w poniedziałek potrwają dwa tygodnie.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!