W Ostrowie Wlkp. do użytku oddano przedszkole dla 300 dzieci

W Ostrowie Wlkp. do użytku oddano przedszkole dla 300 dzieci
Nowe przedszkole ma powierzchnię ponad 2 tys. m kw. (Fot. ostrow.pl)
Do użytku oddano przedszkole dla 300 dzieci, o powierzchni ponad 2 tys. m kw., jego koszt to 14,5 mln zł – przekazała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek. Placówka jest przystosowana do osób niepełnosprawnych.

Inwestycję zrealizowano w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego przy współudziale Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

- Gdyby nie środki z EBI, inwestycji nie udałoby się zrealizować tak szybko - dodała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

Przedszkole nr 2 "Jarzębinka" przy ul. Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wlkp., które wybudowano w niespełna rok, ma 12 oddziałów. Każde z łazienką, szatnią i zapleczem magazynowym. Z sal są bezpośrednie wyjścia na plac zabaw. W sąsiedztwie znajduje się ekologiczny ogródek i parking. W przedszkolu są też: sala logopedyczna, pokój pielęgniarski oraz pomieszczenia magazynowo-socjalne.

Sale wyposażone są w sprzęt audiowizualny, w tym m.in.: magiczny dywan, czyli interaktywną podłogą do gier i zabaw.

Czytaj też: Ustawa o wsparciu odbiorców ciepła podpisana przez prezydenta

Przedszkole - jak powiedziała dyrektor placówki Beata Kieliba, jest przystosowane do osób niepełnosprawnych. - Myślę, że każde dziecko będzie mogło rozwijać nie tylko umiejętności, ale też wyrównywać problemy, z jakimi przychodzi - oceniła.

Przedszkole jest ekologiczne, wybudowane w technologii skandynawskiej. -Zastosowaliśmy tutaj odnawialne źródła energii, panele fotowoltaiczne, które pozwolą pozyskać prąd na potrzeby przedszkola. Powstały zbiorniki retencyjne, które dostarczą wodę do ogródka ekologicznego przedszkola - powiedział wiceprezydent miasta Mikołaj Kostka.

Nowe przedszkole ma powierzchnię ponad 2 tys. m kw.

Miejsca w nowym obiekcie znalazły w pierwszej kolejności dzieci z Przedszkola nr 2, które mieściło się w budynku Szkoły Podstawowej nr 6. - Nadal jest dużo wolnych miejsc. Stało się tak ze względu na wojnę na Ukrainie. Nie wiedzieliśmy, kiedy zakończy się inwestycja, dlatego dopiero teraz, po uroczystym otwarciu, ogłoszono nabór uzupełniający - powiedziała w niedzielę (18 września) Anna Woźnica z biura prasowego ostrowskiego magistratu.

Dodała, że na 30 września zaplanowano uroczyste otwarcie kolejnej ważnej inwestycji - przedszkola dla dzieci z niepełnosprawnościami z oddziałami żłobkowymi. Tam również swoje miejsce znajdzie 300 dzieci.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!