W podkarpackim kolejne szkoły zawieszają zajęcia

W podkarpackim kolejne szkoły zawieszają zajęcia
Kolejne szkoły i przedszkola w woj. podkarpackim zawieszają zajęcia stacjonarne (Fot. Shutterstock.com)
Kolejne szkoły i przedszkola w woj. podkarpackim zawieszają zajęcia stacjonarne z powodu zakażenia koronawirusem. We wtorek nie odbywały się one w 56 placówkach: w 30 podstawówkach, 22 przedszkolach i w czterech placówkach o charakterze specjalnym.

Z informacji przekazanych we wtorek PAP przez Mariolę Kiełboń z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie wynika, że według danych na 9 marca zajęcia zawieszone są w 30 szkołach podstawowych z 1122, gdzie uczą się dzieci w klasach I-III, w tym w siedmiu całkowicie i w 23 częściowo.

Z 22 przedszkoli, w których zawieszono zajęcia, w siedmiu w ogóle się one nie odbywają, a w 15 tylko częściowo.

Z danych kuratorium wynika też, że całkowicie zajęcia zawiesił również Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Krośnie.

Częściowo zajęcia zawiesiły: Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna w Jarosławiu, Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Sanoku i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sanoku.

Łącznie zajęcia zawieszone są w 56 placówkach. Powodem jest zakażenie koronawirusem głównie wśród nauczycieli i uczniów, a także kwarantanny i izolacje.

Większość placówek planuje zakończyć zawieszenie 12 marca, niektóre 11 i 15 marca, a w pojedynczych przypadkach zawieszenie zajęć ma się zakończyć 13 i 14. Tylko jedna placówka przewiduje zakończenie zawieszenia zajęć 26 marca.

Kiełboń zastrzegła, że daty, do których w placówkach tych będą zawieszone zajęcia stacjonarne, mogą się zmienić.

We wszystkich szkołach, gdzie zajęcia stacjonarne zostały zwieszone, uczniowie uczą się zdalnie.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!