W stolicy rusza program dla dzieci i młodzieży "Bezpiecznie nad Wisłą"

W stolicy rusza program dla dzieci i młodzieży "Bezpiecznie nad Wisłą"
Projekt zakłada szkolenie w zakresie zagrożeń wynikających z przebywania nad wodą i ich przeciwdziałaniu (fot. ZDM Warszawa)
W poniedziałek, 19 września w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbędzie się uroczysta inauguracja programu edukacyjnego "Bezpiecznie nad Wisłą" adresowanego do dzieci i młodzieży.

Na konferencję prasową inaugurującą program edukacyjny "Bezpiecznie nad Wisłą" zaprasza Sławomir Majcher - dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki. Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek, 19 września, o godz. 12 w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Program powstał z inicjatywy Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przy współpracy z Warszawskim Komisariatem Policji Rzecznej oraz Legionowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Adresatem cyklicznego programu edukacyjnego "Bezpiecznie nad Wisłą" są dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z terenu miast i gmin województwa mazowieckiego położonych wzdłuż rzeki Wisły.

Czytaj też: Centrum Badawczo-Rozwojowe PKN Orlen chce wspierać dzieci i młodzież

Projekt zakłada szkolenie w zakresie zagrożeń wynikających z przebywania nad wodą i ich przeciwdziałaniu. Wykwalifikowani ratownicy biorący udział w programie w klarowny sposób objaśnią i zademonstrują dzieciom i młodzieży, w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy oraz zaprezentują najskuteczniejsze sposoby działania w sytuacji zagrożenia.

Organizatorzy zaznajomią uczestników z podstawami historii sportu i turystyki inicjując zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji stałej Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Twarzą projektu są wybitni polscy sportowcy: Elżbieta Urbańczyk - kajakarka i medalistka mistrzostw Świata i Europy oraz Bartłomiej Marszałek - motorowodniak, pierwszy w historii Polak startujący w wodnej Formule 1.

Obecnie trwają zapisy do programu. Zajęcie będą odbywać się do 30 listopada 2022 roku.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!